Ana sayfa Dünyada Havacılık Havacılık Sektöründeki İstihdamda Önemli Artış Bekleniyor

Havacılık Sektöründeki İstihdamda Önemli Artış Bekleniyor

Circle Research tarafından yürütülen anket, sektör büyümeye devam ederken istihdam yaratma ve elde tutma ile ilgili zorluklara odaklandı.

Küresel bir IATA araştırmasına göre, havacılıkta gelecekteki istihdam büyümesinin yer operasyonlarında, müşteri hizmetlerinde ve kabin ekibinde en yüksek düzeyde olması bekleniyor.

IATA, dünya çapındaki İK’cıların havacılık sektöründe beklenen iş boşluklarını doldurma sorunuyla nasıl başa çıktığını öğrenmek için pazar araştırması uzmanı Circle Research’ü görevlendirdi.

Ankete katılanların %75’inin – dünya çapında bir dizi havayolu, havalimanı ve yer hizmeti sağlayıcıları – müşteri hizmetlerindeki personel sayısının, yer operasyonlarının ve kabin ekibinin önümüzdeki iki yıl içinde artmasını beklediği görüldü.

Katılımcıların sadece %28’i mevcut eğitimin etkili olduğuna inanırken, %48’i beceri ve maaş beklentileriyle ilgili sorunlar nedeniyle yeni yeteneklerin bulunmasının bir problen olduğunu dile getirmiştir.

IATA Eğitim ve Danışmanlık Direktörü Brazeau,“Bu sektör anketinin sonuçlarını almak için sabırsızlanıyorduk, personel planlama, eğitim fırsatları ve sektörün yükseldikçe odaklanacağı alanlar konusunda İK uzmanlarına karar vermede yardımcı olabileceğini umuyoruz” dedi.

Rapora düşüncelerini sunan havayolu şirketlerinden biri olan Qatar Airways Group elde edilen sonuçları memnuniyetle karşıladı ve taşıyıcı şirketlerin daha iyi bir müşteri deneyimi için çaba göstermeye devam etmeleri gerektiğini tekrarladı.

Qatar Airways Group’taki Yetenek Gelişimi Başkan Yardımcısı Brendan Noonan: “Bir havayolu şirketi olarak, genel müşteri deneyimini daha hızlı ve daha keyifli hale getirmek için teknolojiyi destekleyip tamamlamak için müşteri hizmetlerine getirebileceğimiz yeni temas noktalarının nerede olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Müşterilerden beklentimiz var ve bunu karşılamak zorundayız.”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK