Ana sayfa Dünyada Havacılık Sektör Dünya Finans Sempozyumunda Buluşuyor

Sektör Dünya Finans Sempozyumunda Buluşuyor

2018 Dünya Finans Sempozyumu (WFS), havayollarının finansal durumunun karşılaştığı zorluklarla ilgilenecek.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), önümüzdeki 2018 Dünya Finans Sempozyumu’nun (WFS) havayollarının sürdürülebilir finansal durumunu destekleme stratejilerine yoğunlaşacağını açıkladı.

2018 yılında ardı ardına dokuzcu kez sektör kar ediyor, ancak maliyetlerdeki yükseliş ile 2017’deki 38 milyar dolar karı 33.8 milyar dolara düşmesi havacılık sektörü için bu yıl 19-20 Eylül’de İspanya Madrid’de gerçekleşecek Dünya Finans Sempozyumu’nun önemini artırıyor.

IATA Kıdemli Başkan Yardımcılığı Mali ve Dağıtım Hizmetleri’nden Aleks Popovich, “Son birkaç yıl, havacılığın gerekli finansal performans düzeylerini sağlayabildiğini gösterdi.” dedi.

“Sektör bu yıl gerçekten test edildi, yakıt fiyatları geçtiğimiz yıla göre %60 oranında arttı. Artık, finansal bir kurum havayollarının finansal hedeflerine ulaşmaları için çok önemli.”

“WFS, havacılık sektörü finans uzmanlarının sürdürülebilir finansal duruma kavuşmadaki zorlukları tartışmaları ve bir araya gelmeleri için düzelenen bir forum.”

Açılış oturumunda, Sürdürülebilir Havayolu Finans Durumunu Destekleme konusunda; Stratejik Yol Haritası, Havayollarında Dijital Dönüşümün Nasıl Değiştirildiği ve önemli sektör liderleri ile yapılacak oturumlar yer alacak.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK