Ana sayfa Dünyada Havacılık Kuzey Amerika, Havayolu Hisselerinin Fiyatlarındaki Yükselişe Hakim

Kuzey Amerika, Havayolu Hisselerinin Fiyatlarındaki Yükselişe Hakim

Havayolu Finansal Monitörünün yeni rakamlarına göre, Ocak ayından bu yana ilk kez 2018’in 2. çeyreğinde küresel havayolu hisselerinin fiyatları arttı.

Havayolu hisseleri fiyatlarındaki artışta Kuzey Amerikalı şirketlerin etkisi büyük. Ancak, hisse fiyatları hala yılın başına göre aşağıda.

Mali durum 2018 2. çeyreğinde açıklanan verilerin bir yıl önceki aynı çeyreğe kıyasla hafif bir düşüşe işaret etti. Ancak bu yılın 2. çeyreğindeki sektör genelinde nakit akışı, 2017 yılının aynı çeyreğine kıyasla artış gösterdi.

Mali durumdaki diğer noktalar:

  • Temmuz ayında petrol fiyatları bir miktar geriledi, ancak yükselme eğilimi devam ediyor. Jet yakıtı fiyatları bu ay 90$/varil seviyesinin altına geriledi, ancak bir yıl önceki seviyelerine göre yaklaşık %40 daha yüksek.
  • Yolcu getirilerinde aşağı yönlü baskı işaretleri var. Mayıs ayındaki zayıflık belirtilerine rağmen, fiyata daha az duyarlı olan premium sınıf kabin getirileri ekonomi sınıfına göre daha dirençli.
  • Yolcu talebi, Kuzey Yarımküre yaz döneminde sağlam bir ivme kazandı, ancak kargo talebi beklenenin altında kalma belirtileri gösteriyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK