Ana sayfa Güncel “Havacılık Tarihinin En Büyük Taşınması”

“Havacılık Tarihinin En Büyük Taşınması”

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma süreci ile ilgili, “Havacılık tarihinin en büyük taşınması göçü gerçekleşiyor. 15 bin teçhizat götürüyoruz. Bozcaada’nın 2 katı büyüklüğünde, 35 bin m2’lik bir alan. Uçaklar intikal uçuşu yapacak. 48 saat sürecek. Tüm dünya izleyecek.” dedi.

Taşınma süreci ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan İlker Aycı, şunları söyledi:

“Bu iş sadece büyüklük değil, kalite söz konusu. Orada çalışacak paydaşlar ve bizleriz. Sorumluluğumuzun farkında olarak çalışacağız. 33 bin personel THY’den buraya geçecek. Havacılık tarihinin en büyük göçü gerçekleşiyor. 15 bin teçhizat götürüyoruz. Havayolunun evini değiştirmesi hadisesini bütün dünya izleyecek. Böyle bir vizyonu ortaya koyanlara şükranlarımı sunuyorum. Bu havalimanı tüm fazlar tamamlandığında 6 pistle beraber çalışacak. Üstelik dünyanın 35 bin metrekare ile en büyük duty freelerine sahip havaalanı olacak. THY’nin taşınması 5 bin tırla 48 saatte bitecek.”

Aycı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Operasyon başlatılmadan önce kapsamlı testlerden geçmesi ve entegrasyon önemli. Her türlü mesele test edilecek. İyi planlanmalı, iyi test edilmeli ve birbirimizle yüzde 100 uyumlu çalışmalıyız. Önemli olan sahada eğitim vermek. Danışmanlarımız da bu konuda bizi uyarıyor. Metronun açılmasıyla havalimanından 26 dakikada şehir merkezine ulaşılacak.”

BİR CEVAP BIRAK