Ana sayfa Güncel De Juniac’dan Hindistan Havacılığına Övgü

De Juniac’dan Hindistan Havacılığına Övgü

Hindistan’da havacılık büyümeye devam ediyor, ancak altyapı ve kar elde etme sorunları hala mevcut.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, Hindistan’ın yerel büyümesinden memnun olduğunu belirtti ancak ülkenin hala altyapı sorunları ile karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

Press Trust of India ile yapılan röportajda, De Juniac güçlü geçen yurt içi uçuşlarındaki artışı mutlulukla karşıladı ve Hindistan hükümetinin övgüyü hak ettiğini belirtti.

“Hindistan hükümetinin Hindistan’da havacılık için bir vizyonu var. Ülkenin ulusal kalkınma stratejisinde, havacılığın rolünü önemseyen bir havacılık politikası var” dedi.

“Ve Temmuz ayı büyümesi ile birlikte Hindistan 46. çift haneli büyüme rakamlarına sahip bir ayı daha geride bıraktı.”

Her ne kadar Juniac’in sevinci stratejinin bazı uygulamalarını göz ardı etmesine rağmen, bir stratejiye sahip olmasının Hindistan için övülmesi gereken bir şey olduğunu açıkça ortaya koydu.

IATA’nin Genel Müdür ve CEO’su, Güney Asya ülkesi için “acil hareket” çağrısı yaptı.

“Günümüzün altyapısı dünyanın on yıl önce sahip olduğundan ileride, ancak Hindistan hala iş yapmak için kolay bir bölge değil.”

“Öncelikle talepteki artış, havalimanlarının gelişme hızını geride bırakıyor. Hindistan büyümeyi desteklemek için kapsamlı bir havalimanı planı geliştirmeli ve uygulamalı.”

“İkinci olarak, Hindistan havayollarının büyümesini finanse etmek ve yeni hizmetlere yatırım yapmak için sürdürülebilir karlar elde etmesi gerekiyor. Artan talep ve inanılmaz potansiyele rağmen kar elde etmek hala zor.”

“Hükümet, sektörün neye dayandığını bulmak için sektör ile birlikte çalışmalı ve engelleyiciler kamu politikası alanına girerse bir çözüm bulmalı.”

De Juniac, Uluslararası Havacılık Zirvesinde, IATA’nın Hindistan Hava Meydanları Kurumu ve Sivil Havacılık Bakanlığı ile Eylül ayında ortaklaşa çalışılacağını bu tür konuların tartışılacağını umduğunu söyledi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK