Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing, MIT’nin Yanında Otonomi Araştırma Merkezi Açacak

Boeing, MIT’nin Yanında Otonomi Araştırma Merkezi Açacak

Boeing; Cambridge, Massachusetts’te Massachusetts Institute of Technology tarafından geliştirilecek bir Havacılık ve Otonomi Merkezi açmayı planlıyor.

Şirket, Cambridge’deki Kendall Meydanı’nda 17 katlı yeni bir binada 100.000 metrekarelik araştırma ve laboratuar alanı kiralamayı planlıyor. Yeni merkez, otonom uçak tasarlamaya ve bu teknolojiyi geliştirmeye odaklanacak olan Boeing ve yan kuruluşu Aurora Flight Sciences şirketlerine ev sahipliği yapacak.

MIT, üniversitenin bir inovasyon merkezine dönüştürmek istediği bir mahalle olan Kendall Square bölgesinde, laboratuvar ve araştırma, ofis, konut ve ticari alan için altı bina ayırmayı planlıyor.

Boeing, geçtiğimiz yıl üniversitenin Wright Brothers Rüzgar Tüneli’nin yerine geçecek 18 milyon dolarlık bir projenin ana sponsoru olacağını duyurmasıyla birlikte, MIT ile devam eden işbirliğinin bir parçası olarak yeni araştırma merkezinin kurulumunu başlattı. Kendall Meydanı’nda yer alan Aurora Uçuş Bilimleri zaten bir araştırma ve geliştirme merkezine sahipti, ancak yeni alanın tamamlanmasıyla çalışanlar Havacılık ve Otonomi Merkezi’ne transfer olacaklar.

Aurora Flight Science’ın çalışmaları, eVTOL konseptleri, insansız hava araçları ve opsiyonel pilotlu Centaur uçakları gibi araştırma ve geliştirme dahil olmak üzere çeşitli otonom programları içermekte.

Yeni araştırma merkezi, Boeing’in yakın zamanda başlattığı NeXt organizasyonunu, hipersonik ulaşım ve elektrikli dikey kalkış ve iniş uçakları gibi kavramsal pazarlara hitap etmenin yollarını araştıran çalışmalarını destekleyecek teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olacak.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK