Ana sayfa Güncel THY, Rakiplerinden Daha Güvenli

THY, Rakiplerinden Daha Güvenli

Türk Hava Yolları uçaklarına yurt dışında yapılan 123 güvenlik denetlemeleri sonucunda, Avrupa Birliği ülkelerinin havayollarına göre 3 kat daha güvenli olduğu açıklandı.

Yabancı Hava Araçlarına Yapılan Emniyet Denetimleri olarak adlandırılan SAFA Programı kapsamında yapılan denetlemelerde THY uçakları, Avrupa hava yolu şirketlerinden 3 kat daha güvenli çıktı.

Habertürk’ün haberine göre, havayolu şirketleri sıfır puanına yaklaştıkça uçaklarında emniyeti tehdit eden bir durum olmadığını gösteriyor.

SAFA denetimleri, yabancı havayolu işletmelerinin AB ülkeleri arasında yaptıkları operasyonlarda diğer ülkeler tarafından uçağın kalkışından önce gerçekleştirilen denetimler olup, bakım ve uçuşa elverişlilik denetimlerinden farklı olarak hava araçlarının uçuş emniyeti ve havacılık güvenliği konusunda uluslararası gereklilikleri yerine getirip getirmediğine bakılıyor.

Uçağın fiziksel durumu, kokpit ve kabinde uyulması gereken gerekliliklerin kontrol edildiği denetimlerde, uçakla seyahat esnasında yolcuların uçuş güvenliğini sağlayacak kuralların en üst düzeyde uygulanması amaçlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK