Ana sayfa Dünyada Havacılık IATA Gelişmekte Olan Ülkelerdeki Eğitimleriyle ‘Yetenek Yetiştirmeyi’ Amaçlıyor

IATA Gelişmekte Olan Ülkelerdeki Eğitimleriyle ‘Yetenek Yetiştirmeyi’ Amaçlıyor

IATA, gelişmekte olan ülkelerde eğitimlere ulaşılabilirliği artırarak, sürdürülebilir gelişime sıkı bağlılık gösteriyor.

IATA Eğitim Müdürü Guy Brazeau, apılan yeni fiyatlandırma düzeni sayesinde gelişmekte olan ülkelerde iş gücünü geliştirme amaçlandığını, böylelikle bu bölgelerde ‘yetenek yetiştirileceğini’ ve bunun bağlantılara yardımcı olacağını belirtti.

IATA, 350’den fazla kursa 30% indirimle farklı ders konularıyla, gelişmekteki olan ülkelerde yaşayan profesyoneller için eğitim yapacağını duyurdu.

Bu duyuruya tepki olarak, Brazeu ‘Havacılık hürriyet işidir ve büyümenin katalizörüdür. İyi eğitilmiş iş gücünün sektörün sosyal ve ekonomik büyümesine potansiyel katkısı olacağını anlayabilmek için şarttır.

IATA eğitimlerini daha ulaşabilir yaparak, havayollarına onların büyüyen destek talebi için gerekli olan elemanları yetiştirerek ve bireylere havacılıktaki kariyer imkânı sağlayarak yardımcı oluyoruz.

IATA’nın yardımlarıyla yılda 100 bine yakın havacılık profesyoneli eğitim almakta – dünya genelinde akademik kurumlar tarafında desteklenen 40’ tan fazla diploma programları verilmekte – ve sektör’de güvenilir, etkili ve sürdürülebilir işletmeyi amaçlamaktadır.

Bu son hareket, IATA’nın Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonun “hiçbir ülke geride kalmasın “girişimine karşı sadakatini göstermektedir. Bu girişimin amacı bütün ülkelerin güvenilir ve sağlam hava ulaşımından gelen sosyo-ekonomik faydalara ulaşabilmesini sağlamaktır.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK