Ana sayfa Güncel Havaiş Kooperatifinde İnşaat Başlıyor Mu?

Havaiş Kooperatifinde İnşaat Başlıyor Mu?

2014 yılı sonunda Havaiş Sendikası’nın önderliği ile kurulan Havaiş Yapı Kooperatifi pazar günü gerçekleştireceği olağanüstü genel kurulda inşaata başlama kararı mı alacak?

2014 yılı sonunda Havaiş Sendikası’nın önderliği ile kurulan Havaiş Yapı Kooperatifi, olumsuzluklarla geçen uzun bir dönemden sonra Ağustos 2016’da Arnavutköy Kıbrıs Caddesi üzerinde arsa almıştı. Yaklaşık 2 yıldır arsanın imarı konusunda belediyeden istediği oranları alamayan Havaiş Yapı Kooperatifi, yarın gerçekleştireceği olağanüstü genel kurul gündeminde arsalarının imar durumu, mimari proje ve inşaat süreci hakkında bilgi vereceğini duyurmuş. Bu da “artık inşaat başlıyor mu?” sorusunu sormamıza sebep oluyor. İşte kooperatifin web sitesinde yayınlanan gündem metni:

 

“SINIRLI SORUMLU HAVAİŞ KONUT YAPI KOOPERATİFİ

YÖNETİM KURULUNDAN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA DAVET

Sayın Ortağımız,

Kooperatifimizin olağanüstü genel kurulu 22 Temmuz 2018 tarihinde, saat 09:30’da “Wyndham Grand İstanbul Europe Oteli Basın Ekspres Yolu Yavuz Sultan Selim Cad. No.1-3 Güneşli Bağcılar 34212 İstanbul” adresinde aşağıdaki gündemi görüşüp gerekli kararları almak üzere toplanacaktır.

Bu toplantıda toplantı yeter sayısına ulaşılmadığı taktirde, tekrar çağrı yapılmaksızın ve aynı gündemle ikinci toplantı 29 Temmuz 2018 Pazar günü saat 09:30’da ve aynı adreste yapılacaktır.

Genel kurula iştirakinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu 

Gündem:

01-Yoklama, açılış ve başkanlık divanı teşkili,

02-Saygı duruşu,

03-Ortaklıktan çıkmak isteyenlere yapılacak ödeme konusunun görüşülmesi, ödeme konusunun kabul edilmesi halinde ödeme miktarı ve süresi hakkında karar alınması,

04-Kooperatif arsalarının imar durumu, mimari proje ve inşaat süreci hakkında bilgi verilmesi ve gerek görülmesi halinde karar alınması,

05-Dilekler ve kapanış.”

BİR CEVAP BIRAK