Ana sayfa Business Boeing, 20 Yıl İçinde Pilot Talebinde Ciddi Artış Olacağını Öngörüyor

Boeing, 20 Yıl İçinde Pilot Talebinde Ciddi Artış Olacağını Öngörüyor

Boeing, 20 yıl içinde pilot talebinde eşi benzeri olmayan bir artış olacağını ve şirketlerin büyük zorluklar yaşayacağını öngörüyor.

Boeing, bugün 2018 “Pilot ve Uzman Görüş”ünü yayımladı, 20 yılda 790,00 pilot talebi olacağını öngörüyor.  Bu şu anki iş gücünün iki katı ve “Pilot ve Uzman Görüş”ünün son dokuz yıllık tarihinde görülen en kayda değer talep.

Boeing’in Ticari Piyasa görüşü raporuna göre, seyahat talebi ve bununla birlikte personel talebi artacak ve bunun sonucu küresel ticari uçak filoları ikiye katlanacak. Bu yıl açıklanan görüş ilk kez olarak business havacılık ve sivil helikopter alanlarından gelen verileri de içeriyor.

Boeing Uluslararası Servislerin Başkan Yardımcısı Keith Cooper söyle dedi: “Hava trafiği büyümesi güçlü olmasına rağmen, havacılık sektörü pilot tedarikinde zorluklarla karşılaşmaya devam etmekte, bu da yakın zamandaki küresel pilot eksikliğinin mevcudiyetine kaygı yaratmakta. Gelecek nesillin pilotların yetiştirmek bu sorunu çözmenin anahtarıdır. Eğitim kampüsları ve dünya genelinde uçuş okullarıyla olan ilişkileriyle beraber, Boeing müşterileriyle, devletlerle ve eğitim kurumlarıyla ortaklık yapamkta, bu da sektörün pilot talebini karşılamaya hazır olmaya yardımcı oluyor.”

Boeing, sunduğu Pilot Geliştirme Programı (Hızlandırılmış eğitim programı) ile şirketlere artan pilot ihtiyaçlarını karşılamalarında yardımcı oluyor. Ayrıca Boeing şirketlere kaynak verimliliğini artıran ve karışıklığı minimize eden araçlar ile ekip verimliliğini artırmalarında da destek oluyor.

Ticari pilot talep tahmini sabit devam etmesine rağmen, bakım teknisyenine olan ihtiyaç 648.000 den 622.000’e düşerek azalma gösterdi, bunun sebebi ise yeni model uçaklardaki bakım aralıklarının uzaması. Ayrıca toplamda, business havacılık ve sivil helikopter alanlarının da fazladan 155.000 pilot ve 132.000 teknisyen talebinde bulunması bekleniyor.

Düzenleme gereklilikleri, gövde içi daha sık oturum düzenleri ve özel servise ihtiyaç olan çoklu kabin konfigürasyonları gibi sebeplerin sonucunda, kabin ekibi talebi ise 839.000’den 858.000’e hafif artış gösterdi. Buna ek olarak, business havacılığa destek olmak amacıyla 32.000 yeni kabin ekibine de ihtiyaç olacağı tahmin ediliyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK