Ana sayfa Dünyada Havacılık Berlin Brandenburg Havalimanı’na İkinci Bir Terminal Onayı Verildi

Berlin Brandenburg Havalimanı’na İkinci Bir Terminal Onayı Verildi

Berlin Brandenburg’un operatörü FBB henüz açılmayan havalimanı için ek bir terminal inşaatı için izni aldı.

FBB’in açıklamasına göre T2 adlı terminal kuzey terminalin hemen önüne dikilecek ve BER 2040’in ana planı olan bu parça çok önemli.

Birçok gecikmeden sonra, Brandenburg Havalimanı’nın Ekim 2020’de açılması planlanıyor. Bu ayın başlarında, FBB T2’nin inşaat tamamlanmasın 2020 yılı yazı olarak belirlemişti, bunun yanı sıra bütçede artış olduğunu bildirerek işletmenin 2019’da belirleneceğini söyledi.

Havaalanı operatörüne göre yıllık altı milyon yolcu kapasitesiyle T2 terminali, Brandenburg’un genel kapasitesini 28 milyona yükseltecek.

Schonefeld havalimanı ile beraber- hava alanın T5 adlı yeni terminali haline gelecek ve 2025’e kadar faaliyet gösterecek – Brandenburg’un yıllık yolcu kapasitesi 40 milyon yolcu olacaktır.

FBB’in genel müdürü Engelbert Lutke Daldrup, “BER, SXF ile beraber yeterli kapasiteye sahip olacak.” dedi.

T2’nin inşa edilme sözleşmesi yaz aylarında imzalanacak.

Patrick Muller, FBB’ye bu ayın başlarında operasyon şefi olarak katıldı. Lutke Daldrup, “Muller, Ekim 2020’de BER’in operasyonel işletmeye alınıp açılması görevine ek olarak, Tegel ve Schonefeld’de de iyi uçuş operasyonlarını devam ettirmeye çalışacak.” dedi.

16 Temmuz tarihli aynı açıklamasında, yeni havaalanında zamanında düzeltici önlemler ve sürekli uzman denetimleriyle inşaat işinin tamamlanması konusunda daha fazla ilerleme olacağının altını çizdi.

29

BİR CEVAP BIRAK