Ana sayfa Güncel Aşırı Sıcak Nedeniyle Almanya’da Havalimanı Kapatıldı

Aşırı Sıcak Nedeniyle Almanya’da Havalimanı Kapatıldı

Almanya’da 36 dereceye ulaşan yüksek sıcaklar nedeniyle iniş ve kalkış pistleri zarar gördü. Bunun üzerine Hannover Havalimanı kapatıldı. Hava trafiğinin kapatılması neticesinde alana inmesi gereken 44 uçak diğer havalimanlarına yönlendirildi.

Almanya’da Hannover havalimanının aşırı sıcaklar nedeniyle çarşamba sabahına kadar hava trafiğine kapatıldığı bildirildi. Havalimanı yönetiminden yapılan açıklamada 36 dereceyi bulan sıcaklık nedeniyle kuzey yönündeki iniş ve kalış pistinin zarar gördüğü ve bu nedenle çarşamba sabahına kadar hava trafiğine kapatıldığı ifade edildi.

Havalimanının internet sitesinde ise havalimanının kapalı olduğu uçuşları bulunan yolcuların havalimanına gelmemeleri istenildi.

Havalimanının hava trafiğine kapatılması nedeniyle 41 uçuşun gerçekleşemediği ve alana inmesi gereken 44 uçağında Düsseldorf ve Paderborn kentlerindeki havalimanlarına yönlendirildikleri kaydedildi.

Uçuşların iptal olması nedeniyle yolcuların bir kısmı evlerine geri gönderilirken evlerine gitme imkanı bulunmayanlara portatif yataklar verildiği belirtildi.

 

BİR CEVAP BIRAK