Ana sayfa Güncel Uçak Korkusu 2 Günde Bitecek

Uçak Korkusu 2 Günde Bitecek

CNR EXPO Yeşilköy’de devam eden CNR Games Week İstanbul’da ilk kez sergilenen VR Uçuş Fobisi Uygulaması AvioVR, ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Red Horizon’un geliştirdiği AvioVR, gerçekçi bir havaalanı ve uçuş deneyimi yaşatarak, katılımcıların uzman psikologlar eşliğinde, 2 gün içerisinde uçuş korkularını yenmelerine imkan sağlayan bir sanal gerçeklik uygulaması olarak öne çıkıyor. Uygulamanın geliştiricilerinden Merve Yaman Özer’in verdiği bilgiye göre, Ar-Ge aşamasında olan uygulama ile 6-8 saatte uçak korkusu sona eriyor.

Tekil veya 4 kişilik gruplar halinde yapılan terapilerde katılımcılara, gerçeğe en yakın görüntü, ses ve animasyon efektleri ile havaalanında bilet alma, güvenlikten geçme, uçağa binme, uçak kalkışı, türbülans ve gök gürültüsü gibi zorlu hava koşullarında uçuş, gece uçuşu, gündüz uçuşu, uçağın piste inişi gibi uçuş öncesi ve uçuş esnasında yaşanabilecek her türlü deneyim veriliyor.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan, dünyada hızlı iyileşme sağlayan EMDR tekniğinin işitsel uyaran kısımları da AvioVR ile entegre olarak kullanılabiliyor.

Böylece VR uygulama ile katılımcılar, uzun zamandır yaşadıkları uçuş korkusu ve kaygısı gibi sorunlarına 2 gün gibi kısa bir sürede veda ederek gerçek hayatta keyifle istedikleri yere uçabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK