Ana sayfa Dünyada Havacılık Sun Flyer 2’nin Moturu Siemens’den

Sun Flyer 2’nin Moturu Siemens’den

Bye Aerospace, tamamen elektrikli iki kişilik uçak için önemli bir tedarikçi ile anlaşma imzaladı.

Bye Aerospace ve Siemens, geçtiğimiz ilkbaharda ilk uçuşunu gerekleştiren ve sertifikasyonu beklenen Bye Aerospace’in elektrikli Sun Flyer 2’sinin geliştirilmesi üzerine işbirliği yapacak.

Bye Aerospace’in CEO’su George Bye, “Siemens ile Sun Flyer programı için elektrikli itiş motoru ve invertör sağlamak üzere bir anlaşma yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. “Sun Flyer 2 için FAA sertifikası ve üretim aşaması ile aktif bir ortak olacaklar.” diye ekledi.

Bye, 2 koltuklu Sun Flyer 2 ve 4 koltuklu Sun Flyer 4 dahil olmak üzere Sun Flyer uçak ailesinin, uçuş eğitimine ve genel havacılık pazarına hizmet veren ilk FAA sertifikalı, ABD yapımı elektrikli uçaklar olmayı hedeflediğini söyledi. Siemens, SP70D motoru maksimum 90kW (115 bg) ve 70kW (90 bg) efektif bir güç sağlayacak.

Bye, “Performans ve formu göz önüne alındığında, SP70D motoru Sun Flyer için mükemmel.” dedi . “Siemens ekibinin üyeleri FAA ile geliştirme ve sertifikalandırma toplantılarına bir süredir katılıyor ve Sun Flyer 2’nin uçuş test programı ile ilgili ilerlemeyle ilgili gelecek duyurular yapacağız.” diye ekledi.

Siemens eAircraft Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. Frank Anton, “Siemens SP70D motoru, 2 koltuklu uçuş eğitimlerinin ihtiyaçları için özel olarak tasarlandı; güvenliğin, performansın ve elektrik maliyetinin uçuş eğitim pazarındaki oyunu değiştireceğini biliyoruz ve Sun Flyer uçak ailesine ortak olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK