Ana sayfa Dünyada Havacılık IATA ve Deloitte Havalimanı Sahiplik Yönergesi Yayınladı

IATA ve Deloitte Havalimanı Sahiplik Yönergesi Yayınladı

Zamanında rehberlik, kuruluşların havalimanı özelleştirmesinin zorluklarıyla başa çıkmasına yardımcı olmak için tasarlandı.

IATA ve Deloitte, kamu-özel sektör ortaklıklarını ve havalimanı altyapısı için diğer özelleştirme programlarını dikkate alan hükümetlere rehberlik materyalleri yayınladılar.

Havalimanı Mülkiyet ve Yönetmeliği, sektördeki en iyi uygulamaları, farklı mülkiyet ve çalışma modellerinin etkinliğine ilişkin araştırma sonuçlarını çeşitli paydaşların bakış açılarına göre ele almakta.

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, “Havalimanları kritik bir altyapı sağlıyor” dedi. “Özelleştirme veya kamu-özel sektör ortaklıklarını ele alan hükümetlerin uzun vadeli bir görüşe sahip olması ve bağlantının ekonomik ve sosyal faydalarını en üst düzeye çıkaracak çözümlere odaklanması önemli.”

“Havaalanı Mülkiyetinin ve Yönetmeliğinin amacı; hükümetlerin yıllarca kazandığı deneyimlerden elde edilen tecrübelerle en iyi uygulamaları kullanarak daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olmaktır.”

Havalimanlarının küresel büyümesi, tesislerin giderek baskı altına alınmasına neden olmakta ve hükümetlerin alternatif finansman çözümlerini keşfetmesine, yönetim etkinliğini geliştirmelerine duyulan ihtiyacı arttırmakta.

Deloitte Küresel Havaalanı Lideri Dorian Reece, “Sahiplik veya işletme modeli ne olursa olsun, hükümetlerin, yatırımcıların ve havacılık paydaşlarının nihai tüketiciyi merkeze alarak en uygun çözümü seçime sunması gerekiyor”, dedi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK