Ana sayfa Dünyada Havacılık Rolls-Royce, Dijital Servisleri Artırmak İçin Yeni Nesil Yapay Zekaya Odaklandı

Rolls-Royce, Dijital Servisleri Artırmak İçin Yeni Nesil Yapay Zekaya Odaklandı

Rolls-Royce, özellikle yapay zeka alanında, dijital yeteneklerini artırmak için İngiltere ve Almanya’daki BT araştırma enstitüleri ile işbirliği yapacak.

Motor üreticisi; işbirlikçi veri bilimi araştırması yapmak ve yeni nesil yapay zeka geliştirmek için Londra merkezli Alan Turing Enstitüsü ile geçici bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Projeler; veri biliminin sektörel ölçekte nasıl uygulanabileceğini, tedarik zincirleri, veri merkezli mühendisliğin tahmini bakımda nasıl kullanılabileceği ve veri analitiği ile yapay zekanın bilimdeki rolünü araştıracaktır.

R-R dijital departman başkanı Neil Crockett ortaklığın, yapay zeka teknolojilerinin yarattığı sektörel etkiyi daha büyük boyuta taşımak amacında olduğunu belirtti.

R-R’nin müşterileri ve üreticinin iç süreçleri için yapay zekanın büyük potansiyeli açığa çıkaracağını söylüyor.

Alan Turing Enstitüsü’nün genel müdürü Alan Wilson, R-R ile olan işbirliğinin veri bilimi ve yapay zeka geliştirmenin stratejik alanlarını kapsadığını, gerçek dünya sorunlarını çözmeyi ve bu dönüştürücü konularda gelecek nesiller yetiştirmeyi amaçladığını söyledi.

R-R ayrıca Alman Potsdam kentinde Hasso Plattner Enstitüsü ile benzer bir geçici işbirliği anlaşması imzaladı.

Bu ortaklık, Derby tabanlı üreticinin yaratıcı problem çözme olarak tanımladığı tasarım düşüncesi bilgi güvenliği ve e-öğrenmeye odaklanacak.

R-R, HPI’nın Almanya’nın dijital mühendislik için mükemmeliyet merkezi olduğunu ve ülkede bilgisayar bilimlerinde özellikle pratik ve mühendislik odaklı bir çalışma programı sunulduğunu söyledi.

HPI; Almanya, Hindistan, Yeni Zelanda, Singapur, İngiltere ve ABD’de başka yerlerde faaliyet gösteren R-R’nin R² Veri Labaratuvarı araştırma ve geliştirme organizasyonu ile birlikte çalışacak.

RR’de sivil havacılığa uygun teknoloji programları başı ve üreticinin Almanya operasyonları mühendislik ve teknoloji müdürü Alastair McIntosh şöyle diyor: “Akademisyenlerle çalışmanın, OEM iş ortaklarının, yeni kuruluşların ve geniş bir yelpazedeki diğer güvenilir üçüncü tarafların olduğuna inanıyoruz. Bu tür işbirlikçi yenilikler, verilerden en olası değeri açığa çıkaracak. ”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK