Ana sayfa Dünyada Havacılık IATA e-Tehlikeli Mal Beyan Standartlarını Kabul Etti

IATA e-Tehlikeli Mal Beyan Standartlarını Kabul Etti

IATA, tehlikeli madde tedarik zincirinin dijitalleştirilmesinde önemli bir adım atan e-Tehlikeli Mal Beyanı (e-DGD) standartlarını kabul etti.

E-DGD, IATA Tehlikeli Mal Beyanı’nı (DGD) yönetmek için elektronik bir yaklaşım; böylelikle sektör için verileri dijitalleştirme ve veri paylaşımı girişimlerini desteklenecek. Bu sistem, hava kargo süreçlerini verimli bir şekilde modernize etmek ve gerek olduğunda ortaklar arasında kritik verileri paylaşmak için sektör girişimlerini destekleyecek ve düzenleyecek.

E-DGD’nin uygulanması, nakliyatçılar, taşıyıcılar, yer hizmetleri acenteleri ve üçüncü taraf sağlayıcılar dahil olmak üzere tüm ortaklar arasında işbirliği yapılmasına imkan tanıyacak. E-DGD’nin açıkça tanımlanmış veri yönetimi ile uygulanmasının getireceği faydalar arasında geliştirilmiş saydamlık, izlenebilirlik ve veri kalitesi yer alıyor. Böylelikle süreç verimliliği artacak, süreçteki hata ve gecikmeler azalacak.

E-DGD, IATA Kargo Hizmetleri Konferansı aracılığıyla bu sitemin sektöre gerekli olduğunu düşünen dört şirketin desteği ile geliştirildi; Air France-KLM Kargo, Lufthansa Cargo, İsviçre WorldCargo ve Cargologic.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK