Ana sayfa Dünyada Havacılık Delta, CSeries Uçaklarını 2019’un Başlarında Göstermeyi Planlıyor

Delta, CSeries Uçaklarını 2019’un Başlarında Göstermeyi Planlıyor

Delta Airlines, ilk Bombardier CS100 modelini 2019’un başlarında sunmayı planlıyor.

Atlanta merkezli taşıyıcı, dördüncü çeyrekte yeni bir işe giriş ile birlikte “avuç dolusu” uçağın teslim alınmasını beklediğini söyledi.

Delta, uçağı 110 koltukla konfigüre edecek ve bunları ilave kapasite talebinin olduğu pazarlarda, 76 koltuklu bölgesel jetlerin yerini alacak şekilde kullanacak.

Yöneticiler daha önce havayolunun CS100’ü Los Angeles, New York ve Seattle’daki sahil merkezlerinden Teksas’takiler dahil olmak üzere kıtadaki orta noktalara uçuracağını belirttiler.

Delta, bu yıl ocak ayında Kanadalı uçak üreticisi lehine bir ticaret kararı sonrasında CSeries uçaklarını kullanmaya başlayabilir. ABD Dış Ticaret Komisyonu, Bombardier’in CS100’lerinin havayolu şirketine satılmasının Boeing’e karşı bir tehdit oluşturmadığına ve uçakta %292’lik bir ithalat vergisi çıkardığını söyledi.

Taşıyıcı, bu karardan bu yana CSeries teslimat planlarına dair yorum yapmayı reddetti.

Bombardier, 2018’de müşterilere 40 adet CSeries uçağı teslim etmeyi planlıyor. Mart ayında ayda-dört uçak teslim oranı elde edildiğinde bu hedefe biraz daha yaklaştılar.

Delta, iki yıl önce 75 adet sipariş ettiğinde 2018’de 15 CS100’ü almayı planlıyordu. Ancak, program gecikmeleri ve ticaret davası bu zamanlamayı ileriye itti.

CSeries’in yanı sıra Delta’nın bu yıl 31 adet Airbus A321, 5 adet Airbus A350-900 ve 23 adet Boeing 737-900ER teslimatını gerçekleştirmesi planlanıyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK