Ana sayfa Dünyada Havacılık Norwegian Air Argentina İlk Uçağını Açıkladı

Norwegian Air Argentina İlk Uçağını Açıkladı

Norwegian Air Argentina, Buenos Aires Ezeiza International havaalanında ilk Arjantin kayıtlı Boeing 737-800 (LV-HQH) resmi olarak sundu.

Uçak, Kral Harald V ve Norveç Kraliçesi Sonia, Norveçli baş yönetici Bjørn Kjos ve Norveç’in ticaret ve sanayi bakanı Torbjørn Røe’nin katıldığı bir törenle sunuldu.

Kjos, Arjantin’in başkan adayı Mauricio Macri’nin havacılık endüstrisini yabancı yatırımlara açması konusundaki hamlesini memnuniyetle karşılayarak “Arjantin genişleme stratejimizle mükemmel bir uyum sağlıyor” dedi.

Kjos, “Arjentin’i dünyaya ve dünyayı Arjantin’e yakınlaştırmak, daha fazla Arjantinliyi hava yoluyla seyahat etmesini sağlamak, ekonomik kalkınmaya katkıda bulunma ve istihdam yaratma” konularında söz verdi.

Norwegian’in Arjantin’deki filosu, 189 koltukla yapılandırılmış ve dahili wi-fi ve Boeing’in Sky Interior’u ile donatılmış yeni 737-800’lerden oluşacaktır.

Norwegian Air Argentina, daha önce Mayıs ayında satışa başlayacağını ve Cordoba’nın “ağda merkezi bir rol” oynayacağını ve operasyonel bazların da Mendoza, Rosario, Salta ve Buenos Aires Ezeiza için planlandığını söyledi.

Norveç, Buenos Aires operasyonlarını Aeroparque havaalanından ziyade Ezeiza’ya dayandırmayı seçti.

Bu konum, havayolu şirketinin Norveç’in uzun mesafeli uçuşlarına bağlantı sunmasını sağlayacaktır. Geçtiğimiz ay Norwegian, Londra Gatwick’ten uçuşlar ile Arjantin’e ilk rotasını başlattı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK