Ana sayfa Dünyada Havacılık EasyJet Airbus ile Bakım Anlaşması İmzaladı

EasyJet Airbus ile Bakım Anlaşması İmzaladı

EasyJet, A320 ailesi filosunda bakım sağlamak için Airbus’ın dijital servis platformu Skywise’a abone oldu.

Birleşik Krallık uygun fiyatlı taşıyıcısı 2015’ten bu yana Airbus’la birlikte, bileşen performansını değerlendirmek ve herhangi bir arızadan önce ekipmanların değiştirilmesini sağlamak için teknik verilerin analiz edildiği bir denemeye katıldı. Üç özel teknik konuya yoğunlaşan deneme, EasyJet filosundaki 85 uçağı içeriyordu.

Airbus, şimdi havayolu şirketinin tüm filosuna hizmet vermek için beş yıllık bir anlaşma imzaladı.

Flight Fleets Analyzer (Uçuş Filoları Analizörü), EasyJet’in 291 adet A320 ailesi jetinin hizmette olduğunu ve 134 adet uçak şiparişinin daha yolda olduğunu gösteriyor.

Tüm filo, 2019 yazına kadar, Rockwell Collins tarafından sağlanan veri kayıt ve iletim ünitesi ile (uçuş operasyonları ve bakım eşanjörü, FOMAX) donatılmış olacak ve uçuş başı toplanan verilerin sayısı 400’den, 24.000’e yükselecek.

Airbus daha önce FOMAX’ın bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren yenileme için kullanılabileceğini söylemişti.

EasyJet CEO’su Johan Lundgren, öngörülebilir bakım kullanımının havayolu ve yolcular için somut bir fark yaratabileceğine inanıyor.

“Uzun vadede teknik hatalardan kaynaklanan gecikmeleri ortadan kaldırmak için uçaklarımızın bakım şeklini ve çalışma şeklimizi değiştirecek.” diye ekliyor.

Airbus CEO’su Tom Enders, önceki testi çok başarılı olarak nitelendiriyor ve EasyJet ile işbirliğini daha da güçlendirmekten mutluluk duyduğunu belirtiyor.

Şirket 2017 yılında Skywise platformunu başlatmıştı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK