Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing 737 MAX 7 İlk Uçuşu Başarıyla Tamamladı

Boeing 737 MAX 7 İlk Uçuşu Başarıyla Tamamladı

Boeing’in yeni 737 MAX 7 bugün ilk uçuşunu başarıyla tamamladı. Uçak takvimine göre devam ediyor ve şimdi 2019’da belgelendirme ve teslimat için kapsamlı bir uçuş test programı başlatılıyor.

Boeing Ticari Uçaklar 737 MAX programının başkan yardımcısı ve genel müdürü olan Keith Leverkuhn, “Bugünkü uçuş sırasında gördüğümüz her şey, MAX 7’nin tam olarak tasarlandığı gibi olduğunu gösteriyor” dedi. “Havayolu müşterilerimizin bu uçağın filolarına getireceği yeteneklerden yararlanacaklarını biliyorum.”

Boeing Test ve Değerlendirme Kaptanları Jim Webb ve Keith Otsuka tarafından pilotluğu yapılan uçak, 3 saat 5 dakikalık bir uçuşla 10:17’de Renton Field’daki Renton Field’dan kalkıp ve 13:22’de Seattle Boeing Alanına iniş yaptı. Uçak, uçuş kontrolleri testleri, sistem kontrolleri ve kullanım özellikleri testlerinden geçti.

Uçak, en fazla 172 yolcu kapasiteli, Boeing’in 737 MAX ailesinin üçüncü ve en yeni üyesidir. MAX 7, 3,850 deniz mili menzili ile MAX ailesindeki en uzun menzile sahiptir. Yüksek irtifalarda ve sıcak iklimlerde uçan havayolu müşterileri için olağanüstü performans için tasarlanmıştır.

Boeing Ticari Uçaklar Pazarlama Başkan Yardımcısı Randy Tinseth, “MAX 7, zorlu havalimanlarına ulaşmak için verimli bir ürün sunarken, 737 MAX ailesinin bir parçası olmanın tüm iyi yanlarından faydalanacak” dedi.

MAX 7 aynı zamanda A319neo’dan 12 daha fazla kapasiteye, 400 deniz mili daha fazla menzile sahip ve yüzde 7 daha düşük yakıt maliyeti ile rakiplerine göre üstün bir performans sunuyor.

737 MAX ailesi, tek koridorlu pazarda en yüksek verimlilik, güvenilirlik ve yolcu konforunu sağlamak için en son CFM International LEAP-1B motorları, İleri Teknoloji kanatçıkları, Boeing Sky Interior, geniş uçuş güvertesi ekranları ve diğer özellikleri içeriyor.

737 MAX, Boeing tarihindeki en hızlı satılan uçağıdır ve dünya çapında 93 müşteriden 4.300’den fazla sipariş almıştır.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK