Ana sayfa Dünyada Havacılık Ryanair Stansted Havalimanı’nda Kapasite Artıracak

Ryanair Stansted Havalimanı’nda Kapasite Artıracak

Ryanair İcra Kurulu Başkanı Michael O’Leary, Londra Stansted havaalanı yıllık yolcu sayısını sekiz milyon daha artırıp 43 milyona çıkaracak uygulamayı destekledi.

O’Leary, “Stansted’in potansiyel kapasitesi kullanılmıyor” dedi. “Dolayısıyla, İngiltere’nin güneydoğusunda pist kapasitesinin daha az kullanıldığı bir zamanda mevcut altyapıyı en iyi ve verimli şekilde kullanmak hayati önem taşıyor” diye belirtti.

Dün planlama başvurusunun sunulduğunu açıklayan Stansted Havalimanı yetkilileri, diğer havaalanlarında kapasite dolduğunda ek kapasitenin açılmasının Londra havaalanı sistemindeki yoğunluğu hafifleteceğini söyledi.

Ryanair tarafından sipariş edilen Boeing 737 Max jetleri ve EasyJet tarafından teslim alınan Airbus A320neolar gibi yeni nesil daha yeni ve sessiz hava taşıtları sayesinde yolcu sayısında artışa ulaşılabileceğini de ekliyor.

Manchester Havaalanları Grubu tarafından işletilen Stansted, 2020’lerin başında mevcut yolcu sayısının 35 milyona ulaşmasını bekliyor.

FlightGlobal’in yayınlanan Şubat ayı verilerine göre Ryanair havalimanının en büyük havayolu firması, Şubay ayı boyunca havalimanı uçuşlarının %74’ünü (1440 uçuş) gerçekleştirmiş. Bir diğer tarafta ise EasyJet 712 uçuş, Jet2 ve Eurowings ise şirket başına 200’den az uçuş yapmış.

FlightGlobal’ın 2016 verilerine göre Stansted; Heathrow, Gatwick ve Manchester’ın ardında İngiltere’nin en yoğun dördüncü havaalanı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK