Ana sayfa Güncel Isparta’da Düşen Uçağın Parçaları Havacılık Okulunda Sergilenecek

Isparta’da Düşen Uçağın Parçaları Havacılık Okulunda Sergilenecek

Isparta’nın Yalvaç ilçesindeki dağlık alanda düşmesi sonucu 3 askerin şehit olduğu CN-235 CASA tipi askeri nakliye uçağının kalan parçaları bir havacılık okulunda sergilenecek.

Isparta’nın Yalvaç ilçesine bağlı Yukarıkaşıkara’da geçen Ocak ayında düşen CN-235 CASA tipi askeri uçağın düştüğü bölgede özel ekip tarafından yapılan son incelemelerin ardından gerekli çalışmaların tamamlandığı öğrenildi.
Hava şartlarının ulaşımı güçleştirdiği bölgede Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı kırım ekibinin, uçaktan geriye kalan önemli parçaları sökerek gerekli çalışmaların yapılması için götürdü.
Uçağın kalan parçalarının ise Isparta İl Özel İdaresi tarafından bölgede yapılacak olan yol açma çalışmaları sonrasında, bir havacılık okulunda sergilenmesinin kararlaştırıldığı öğrenildi.

Türk Hava Kuvvetleri tarafından uçağın parçalarının Eskişehir, Afyon veya Konya’daki okullardan birinde sergilenmesinin düşünüldüğü belirtildi.

Bilindiği gibi, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Eskişehir 1. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan uçuş eğitimi maksadıyla 2 pilot ve 1 teknisyen ile kalktıktan bir süre sonra 17 Ocak’ta Isparta’nın Yalvaç ilçesindeki dağlık alanda düşen CN-235 CASA tipi askeri uçakta bulunan Hava Pilot Binbaşı Ümit Karamustafa, Hava Pilot Yüzbaşı Ali Şahin Odabaşı ve Hava Uçak Bakım Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Kadir Arlı şehit oldu.

BİR CEVAP BIRAK