Ana sayfa Dünyada Havacılık Xiamen Hava Yolları, CFM İle 2 Milyar Dolarlık Mutabakat Anlaşması İmzaladı

Xiamen Hava Yolları, CFM İle 2 Milyar Dolarlık Mutabakat Anlaşması İmzaladı

Xiamen Hava Yolları, CFM International ile takılı ve yedek motorları kapsayan 2.05 milyar dolarlık bir mutabakat anlaşması imzaladı.

Anlaşma aynı zamanda uzun süreli zaman ve malzeme desteği de içeriyor. Motor üreticisi anlaşmanın başka ayrıntısı olmadığını söyledi.

Bu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’ın ülkeye yaptığı devlet ziyareti ile bağlantılı olarak Çin’de imzalanan anlaşmaların toplam değerini liste fiyatlarına 9,1 milyar dolara getiriyor.

İmzalanan diğer anlaşmalar, Spring Hava Yolları’nın 120 Leap-1A motorunun 60 Airbus A320neo filosuna güç sağlamak için kesinleşmiş siparişini içeriyor.

10 yıllık bir uçuş saati hizmet anlaşması ile birlikte anlaşma 2.9 milyar dolar değerinde.

Hainan Hava Yolları, 55 adet A320neo’ya güç vermek için Leap-1A motorlarının satın alınması için 4.2 milyar dolar değerinde bir mutabakat anlaşması imzaladı. Anlaşmanın bir bölümü, Hainan Hava Yolları ve diğer HNA Grup operatörlerine yönelik motorların uzun vadeli desteğini de içeriyor.

Yeni motor siparişleri ve uzun vadeli destek anlaşmaları 500’e yakın CFM motorunu kapsıyor.

CFM ana üssü Safran’ın CEO’su Philippe Petitcolin, “Bu yeni anlaşmalar Çin’e olan bağlılığımızı güçlendiriyor ve gelecekteki daha fazla işbirliği için güçlü bir temel oluşturan müşterilerimizle olan ilişkimizi güçlendiriyor” dedi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK