Ana sayfa Dünyada Havacılık Afrika’da Havacılığın Başarı Anahtarı

Afrika’da Havacılığın Başarı Anahtarı

Engellenen fonları serbest bırakmak, Angola’daki havacılık başarısının anahtarı. Uluslararası havayolları, dokuz Afrika ülkesinde döviz kazanımlarını geri alamıyor.

IATA, Angola makamlarına engellenen fonların serbest bırakılması konusunda çağrı yaptı, böylece ülkeye havacılık tarafından ekonomik ve sosyal faydalar sağlanabilecek.

Engellenen fonlar ve Afrika’daki döviz ticaretine erişimin engellenmesi giderek krizleşen bir soruna dönüşüyor.

Angola dahil olmak üzere dokuz Afrika ülkesinde uluslararası taşıyıcılar karlarını geri alamıyor; yerel havayolları tedarikçilerine ve ortaklarına zamanında ödemeler yapmakta güçlük çekiyor.

IATA Direktörü ve CEO’su Alexandre de Juniac, Angola’daki Luanda’da düzenlenen Havacılık Günü’nde “Havayolları, ileriki dönemlerde fonların zamanında geri dönmesini sağlayacak istikrarlı bir siyaset ortamına ihtiyaç duyuyor.” dedi.

“Sektör ile birlikte IATA, fonların geri ödenmesini sağlamak için yapılabilecek eylemleri araştırmak amacıyla Angola makamlarıyla çalışmaya devam edecek.”

Bu arada, Juniac, Cumhurbaşkanı João Gonçalves Lourenço’yı, Luanda’ya yapılan yeni uluslararası havaalanı inşaatı için övdü ve Angola yetkililerini, müşteri ihtiyaçlarının büyüme planlarının önünde olduğunu göstermek için havayollarıyla iş birliği içinde olmaya çağırdı.

Afrika içi bağlantıları güçlendirmek ve küresel güvenlik uygulamalarını benimsetmek, Angola havacılığının öncelikleri arasında vurgulandı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK