Ana sayfa Güncel İngiltere’deki Havacılık Fuarında Rus Askeri Uçaklarına Engel

İngiltere’deki Havacılık Fuarında Rus Askeri Uçaklarına Engel

İngiltere’nin Hampshire bölgesinde gerçekleştirilecek ve bir hafta sürecek Farnborough Havacılık Fuarı’nda Rus askeri uçaklarının sergilenmesine izin verilmeyeceği belirtildi.

Farnborough Havacılık Fuarı’nın organizatörleri arasından bir kaynak, İngiltere Ticaret ve İnovasyon Bakanlığı’na bağlı İngiliz İhracat Kontrol Kurumu’nun (ECO) fuarın Rus katılımcılarına kısıtlama getirdiğini söyledi.

Fuarda Rus askeri uçaklarının sergilenmesine izin verilmeyeceğini belirten Kaynak, AB’nin Rus silahları ve askeri teçhizatlarının ihracatına yönelik ambargosu kapsamında, organizatörlerin ECO’nun talimatlarına riayet ettiğini ekledi.

‘RUSYA’NIN KATILIMI ÖNEMLİ’

“Bu gereklilikleri sağlayabilen Rusya ve diğer ülkelerden şirketleri ağırlamaya hazırız” diyen kaynak, Rusya’nın fuara katılımının önemli olduğunu, 2016 yılında İlyuşin, İrkut, Rosteh, Sukhoi ve Russian Helicopters gibi önemli şirketlerin fuarda yer aldığını, ancak sergilenen teçhizatların Batı ve Moskova arasındaki gerginlik nedeniyle askeri nitelik taşımadığını aktardı.

BİR CEVAP BIRAK