Ana sayfa Dünyada Havacılık IATA Hükümetleri İşbirliğine Davet Ediyor

IATA Hükümetleri İşbirliğine Davet Ediyor

AVSEC World 2017’deki açılış konuşmasında IATA Genel Müdürü ve CEO’su hükümetleri kendi aralarında ve sektör içerisinde işbirliği yapmaya çağırdı.

Salı günü Abu Dhabi’deki 26. AVSEC Dünya Konferansı’nda gündüz sunumlarının ana teması devletler ve havacılık devlerinin riskler, yolcular ve geniş kapsamlı güvenlik konularında bilgi paylaşımında bulunmasına olan acil ihtiyaçtı.

Konuşmacılar; hükümetleri, yolcuların risklerini uzun vadede değerlendirmek gibi gelişen gereksinimleri karşılamak için daha fazla sorumluluk üstlenmeye hazır olmaları konusunda uyardı.

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, hükümet güvenlik teşkilatlarını, insanların hayatlarındaki riskin farkındalar iken bilgi paylaşımındaki isteksizliklerinin üstesinden gelmeye çağırdı.

De Juniac, “Güvenlik performansımız, devletlerin kendi aralarında ve sektör ile işbirliği yaparlarken nelerin yapılabileceğini gösteriyor” dedi.

“Bilgi paylaşımı bir çok devlet güvenlik teşkilatının huyu değil.

“Ancak bu bilgi paylaşmadaki isteksizlik aşılmalı ve açıkça söylemek gerekirse, hükümetlerden önemli istihbaratları sektör ile paylaşmalaını rica ediyoruz.

“İnsanların hayatlarına olan tehditi öğrendiklerinde – masum insanların hayatlarına – onlar için bir şeyler yapabilecek yetkililere aktarmalıdırlar. Aksi takdirde, bu bilgiye sahip olmanın faydası nedir?”

De Juniac, “Acil durumlar halinde ve kriz zamanlarında tehdit / risk bilgisi alışverişinde bulunabilmek için devlet-sektör ortaklığı kurmak için devletlerle çalışmaya hevesliydik. ”

“Etkili güvenlik için devlet-sektör ortaklığına ihtiyaç var. Havayollarının operasyonel bu konuda operasyonel bilgi birikimi var.”

“Devletlerin ise mali ve istihbarat kaynakları var, sadece birlikte çalışmalıyız.” diye sözlerine ekledi.

BAE Vizyon 2021’in açılış sunumunu ve konuşmasını gerçekleştiren UAE Genel Sivil Havacılık Havacılık Kurumu Başkanı Sultan Bin Saeed Al Mansoori, “havayolu taşımacılığı güvenliği ve altyapısını önemli bir kilit gösterge” olarak belirten sektörü güçlendirmek ve sürdürmektir. ”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK