Ana sayfa Dünyada Havacılık Hackathonlar: Zamana Karşı Yarış

Hackathonlar: Zamana Karşı Yarış

Hackathonların popülerliği havayolu sektöründe yenilikleri hızlandırabilir.

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, havayollarını yeni fikirleri uygulamada daha hızlı olmaya çağırdı. “Hız ve yenilik konusunda inancım var,” diyor.

“Geleceği bilemeyiz. Ancak çevre değişirken hızlı tepki vermeye hazır olmamız gerekiyor.”

“Hiçbir sektör için kolay değil, ancak hava taşımacılığı gibi süreç odaklı sektörler için gerçekten zorlayıcı bir mücadele.”

Hackathonlar bu mücadeleyi kolaylaştırmanın bir yolu.

IATA, iki yıldır Yeni Dağıtım Yeteneği’ni (NDC) kullanarak yenilikçi uygulamaları ve çözümleri harekete geçirmeye odaklanan hackathonları destekliyor.

IATA, Ağustos ayında Silikon Vadisindeki LinkedIn ofislerinde hackathon etkinliği düzenlemişti, en son hackathon etkinliğini ise birkaç gün önce Paris’teki École Polytechnique’de gerçekleştirdi.

IATA NDC Programı Direktörü Yanik Hoyles, “Bu, NDC’nin ne olduğunun basit bir örneği” diyor.

“Bu, az sayıda oyuncu ile havayolu dağıtım dünyasını, herkesin gelip çözümler üretebileceği, yaratıcı olabileceği ve yeniliği sürdürebileceği modern bir teknolojik dünyaya dönüştürmekle ilgili.”

Hackathonun kullanım durumları daha önce NDC ve ham seyahat veri setlerini (ve son zamanlarda ONE Order’ı) esas almış olsa da, Paris hackathon havacılık alanındaki big dataları da dahil ederek yeni bir zemin kırmıştı.

Bu, olayın ve sunulan çözümlerin potansiyelini önemli ölçüde artırıyor.

IATA da Paris etkinliğine katılan bir takıma sahipti, ancak takım ödüllerden herhangi biri için yarışmaya uygun olmadı.

IATA’nın Dijital Dönüşüm Şefi Tim Grosser, bir BT departmanının katılmasının şahit olduklaro yavaş süreçlerden, hızlı, çevik ve hassas biçimde ayarlanmış bir makineye geçiş avantajlarını deneyimlemelerine olanak tanıyacağını söyledi.

“BT uzmanlarını, bu meslekte çalışma sebeplerine geri getiriyor” diye ekliyor “eğlenceli harika çözümler üretmek”.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK