Ana sayfa Dünyada Havacılık Fırsatlar Dünyası Kapıda

Fırsatlar Dünyası Kapıda

Simplifying the Business (İşi Kolaylaştırma, StB) belgesi havayolları ve havaalanları için heyecan verici fırsatlar özetliyor.

Akıllı havaalanı araçları, yeni yolcu ödeme sistemleri ve artırılmış kişiselleştirme, bu yılki StB teknik raporunda yeni fırsatlar sunacağı belirtilen üç alan.

Belgeye göre, “Havalimanları, önümüzdeki beş yıl içerisinde şoförsüz otobüslerin kullanımını görebilecek.”

Akıllı kargo yük yükleme cihazları (ULD’ler) ve ULD römorkörler, uzaktan kumandalı elektrikli pushback cihazları ve havalimanında bagaj taşıyabilen dronlar otomasyona yönelik diğer imkanlar olarak görülebilir.

Bu arada, yolcu ödemelerine dönersek, belgede yolcuların -PayPal’a ait bir mobil ödeme hizmeti olan- Apple Pay and Venmo gibi yeni nesil  alternatif ve uygun ödeme yöntemlerini giderek daha çok benimsediklerini belirtiliyor.

Küresel havayolu endüstrisi bu seçeneklerin bazılarını sunarken, milyarlarca doları ödeme ücretlerine harcıyor.

Belge, yeni bir bakış açısı sunarak yeni ödeme yöntemini vurguluyor: IATA Wallet (IATA Cüzdan). Böylelikle havayolu şirketlerinin masrafları düşecekken yolcular basit, güvenli ve etkili olacak yeni bir ödeme yöntemini kullanabilecek.

Kişiselleştirme, hava yolu yolcuları için kusursuz ve kişiselleştirilmiş bir seyahat deneyimi sağlamayı mümkün kılacak.

Kişiselleştirme konsepti üç ana bileşenden oluşuyor:

  • Müşteri verilerinin etrafında düzenlenecek bir veri paylaşım taksonomisi.
  • Müşterilerin profillerindeki verilere tam erişiminin ve denetiminin keyfini çıkarabilmesi için bir veri yönetim arayüzü ve kontrol talimatları.
  • Müşterilerin bilgilerine kimlerin erişebileceğini kontrol etmesini sağlayacak veri bütünlüğü mekanizmaları.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK