Ana sayfa Güncel Boeing Türkiye Havacılık Sanayii Geliştirme Programı Başlatıldı

Boeing Türkiye Havacılık Sanayii Geliştirme Programı Başlatıldı

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Milli Havacılık Planı’nın en önemli unsurlarından ‘Boeing Türkiye Havacılık Sanayii Geliştirme Programı’ başlatıldı.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Milli Havacılık Planı’nın en önemli unsurlarından ‘Boeing Türkiye Havacılık Sanayii Geliştirme Programı’ başlatıldı. Boeing Ticari Uçaklar Tedarik Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Brian Baird, “Bu programla Türk havacılık sanayisinin küresel tedarik zincirinden daha yüksek pay almasını, küresel rekabetçiliğini arttırmayı hedefliyoruz” dedi.
Boeing ile ortaklık yapacak stratejik yaklaşımı önemsediklerini belirten Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Celal Sami Tüfekçi ise, “Yeter ki profesyonelce düşünülmüş, sürdürülebilir ve iyi planlanmış işbirlikleri sağlansın” diye konuştu. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Temel Kotil de, 10 yıl içinde 10 milyar dolarlık ciro hedeflediklerini belirterek, “Bu gerçekleşirse bizim Türkiye’de diğer firmalara vereceğimiz iş, 10 yıl içinde 3 milyar doları çok rahat bulacak” dedi.

BİR CEVAP BIRAK