Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve SCAT Airlines, 6 737 Max 8 Siparişini Kesinleştirdi

Boeing ve SCAT Airlines, 6 737 Max 8 Siparişini Kesinleştirdi

SCAT Airlines, Boeing ile 6 adetlik 737 Max 8 için anlaştı.

Boeing [NYSE: BA] ve Kazakistan merkezli SCAT Hava Yolları, 2017 Dubai Airshow’un son gününde altı 737 MAX 8’lik siparişi açıkladı.

Geçerli liste fiyatlarında 674 milyon dolar değerinde olan sözleşme, ayrıca beş ek 737 MAX 8 için satın alma hakkı da içeriyor.

SCAT Hava Yolları Başkanı Vladimir Denssov, “737 MAX 8, Avrupa, Rusya ve Uzak Doğu bölgelerini de içerecek ağ stratejimize uyuyor” dedi. “Güvenilirlik ve düşük işletme maliyetleri ile yolcu tecrübesi 737 MAX’ın seçiminde ana etkenlerden” dedi.

SCAT Hava Yolları şu anda 737, 757 ve 767’lik bir filo işletiyor.

Boeing Ticari Uçaklar Orta Doğu, Türkiye, Rusya Orta Asya ve Afrika Satış Başkan Yardımcısı Marty Bentrott, “SCAT Hava Yolları ile olan ortaklığımıza ve Boeing ürünlerine devam eden güvenlerine değer veriyoruz” dedi. “Genişleme planlarını desteklemeyi ve uzun vadeli başarılarında ayrılmaz bir rol oynamaya devam etmeyi umuyoruz.”

737 MAX Boeing tarihinde en hızlı satan uçak. MAX ailesi, tek koridorlu pazarda en yüksek verim, güvenilirlik ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorları, gelişmiş teknoloji kanatçıkları ve diğer geliştirmeleri içeriyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK