Ana sayfa Güncel Astana’dan Avrupa’ya Uçak Seferleri İçin Yeni Rotalar Açılıyor

Astana’dan Avrupa’ya Uçak Seferleri İçin Yeni Rotalar Açılıyor

Kazakistan Sivil Havacılık Komitesi’nin, TransEuroasia-2017 konferansı kapsamında vardığı anlaşmalar neticesinde Astana-Vilnius, Almatı-Riga, Astana-Bükreş hatlarının 2018 yılında başlatılmasının planladığı açıklandı.

2018 yılında Kazakistan, Avrupa şehirlerine yeni uçuş rotaları başlatacak. Kazakistan Sivil Havacılık Komitesi’nin, 10’uncu Ulaştırma ve Transit Potansiyeli Konferansı (TransEuroasia-2017) kapsamında vardığı anlaşmalar neticesinde Astana-Vilnius, Almatı-Riga, Astana-Bükreş hatlarının 2018 yılında başlatılmasının planladığı açıklandı.

Yerel havacılık şirketi SCAT’ın, yeni uluslararası uçuş rotası olan Astana-Vilnius hattını 2018 yılı Mayıs ayında başlatacağı kaydedildi. Litvanya başkenti Vilnius, Kazak sivil havacılık sektörü için önemli potansiyel taşıyor. Öte yandan Letonya şirketi “Air Latvia”nın da, başkent Riga ile Kazakistan’ın en büyük şehri Almatı arasında yeni bir uluslararası rota planladığı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Romanya’nın başkenti Bükreş ile Astana arasında açılması beklenen yeni direk uçuş hattı da, Rumen ulusal havayolu şirketi Tarom tarafından yürütülecek.

BİR CEVAP BIRAK