Ana sayfa Dünyada Havacılık Sanal Gerçeklik Yeni Şafağın Habercisi

Sanal Gerçeklik Yeni Şafağın Habercisi

Sanal gerçeklik, uçak içi eğlencede devrim yapma potansiyeline sahip.

Inflight VR Kurucu ve Yönetici Direktörü Nikolas Jaeger, Sanal Gerçekliğin (VR) popülerliğini arttırıp uçuş eğlencelerinin bir parçası olarak yer alacaklarını söyledi.

“Uçak içi sanal gerçeklik sistemi uygulayan ilk havayolu şirketi, modern yolcu deneyiminde gerçek bir dönüm noktası oluşturup ve sektörde galip gelebilir.”

VR, uçak içi eğlence olarak tamamen yeni fırsatlar sunuyor. Yolcular, sanal gerçeklik cihazında koyulabilecek kulaklık ile kabinden çıkıp rahatlatıcı bir sahilden heyecanlı bir oyuna kadar istedikleri her gerçekliğe dahil olabilirler.

Hollywood ya da Bollywood filmlerini hala izlemek mümkün olacak, ancak bir VR kulaklık ile sinema ekranı uçağa bile sığmayacak.

Jaeger, “VR, gemideki müşteri deneyimini geliştiriyor, aynı zamanda havayolları için ek gelir sağlamak için bir platform da sunuyor” diye ekledi.

“VR cihazlarının kiralanması seçeneklerden biri, ancak gerçek potansiyel sanal dünyada yatıyor.

“İlk sıradan bir Broadway gösterisine bilet satın almış olabildiğinizi, sanal bir tura katılıp gittiğiniz şehirde gezi  planlayabildiğinizi ya da için yeni ayırttığınız otel odalarını 3 boyutlu olarak inceleyebileceğinizi hayal edin.

“VR’de tanıtabileceğiniz veya satabileceğiniz şeylerin bir sınırı yok, sanal bir duty free dükkanı bunun başlangıcı olarak görülebilir.”

Jaeger, öncelikle VR’yi mevcut uçak için eğlence sistemlerine ek bir hizmet olarak görüyor.

Ama sonuç olarak, geleneksel koltuk arkası ekranlar kaybolacak, çünkü VR kulaklıklar daha ucuz ve daha hafif olacak.

Jaeger, “Elbette, yeni sistemlerin üstesinden gelmek için hala zorluklar var,” diyor.

“Şu anki VR donanımının boyutu ve pil ömrü, bir uçağın VR kulaklık setlerini lojistiği ve yolcuların yeni bir teknolojiyi benimsemeleri başlıca zorluklar olarak görülebilir.”

“Ancak bunların hepsi yönetilebilir, tabi ki sistemler zamanla gelişecek.”

“Belki beş yıl sonra VR cihazları yerine normal güneş gözlükleri ya da kontakt lensler kullanacağız ve böylelikle bütün bir uçağı VR cihazlarıyla donatabileceğiz.” dedi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK