Ana sayfa Dünyada Havacılık NEXTT: Seyahat ve Teknolojide Devrim

NEXTT: Seyahat ve Teknolojide Devrim

NEXTT, hava yolculuğuna artan talep ile gelen zorlukları ele alacak.

IATA ve Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI), Seyahat ve Teknolojilerde Yeni Deneyim’i (New Experience in Travel and Technologies, NEXTT) başlattı.

2036 yılına kadar talebin iki katına çıkacağı düşünülen uçak yolculuğunda, ortaya çıkacak teknolojilerin, süreçlerin ve tasarım gelişmelerinin kullanımını optimize etmek için yeni yer üstü konseptleri gerekecek.

NEXTT, sektör yatırımlarına rehberlik etmek ve hükümetlerin düzenlemeleri geliştirmesine yardımcı olmak için ortak bir bakış açısı geliştirmeyi amaçlıyor.

Bu bakış açısı; kargonun daha hızlı hareket etmesini, bagajın rahatça ve sorunsuzca taşınmasını ve izlenmesini, yolcu için kesintisiz ve kişiselleştirilmiş bir yolculuk, uçaklar için tamamen otomatik bir havaalanı dönüş süreci, en yeni çevre dostu otomasyon teknolojilerini destekleyecek.

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, “Mevcut süreçlerimiz ve iş yapma yöntemlerimizle büyümeyi veya artan müşteri beklentilerini karşılayamayız” diyor.

“Ve imkansız olmasa bile giderek büyüyen havalimanlarının büyümeye uyum sağlaması giderek zorlaşacak. NEXTT, tüm bu zorlukları ele alacak.”

“Havalimanı ortaklarımızla birlikte çalışarak, müşteri deneyimini geliştirmek için teknolojideki ve süreçteki önemli değişiklikleri keşfedeceğiz. Ve havalimanlarında neyin olması gerektiği ve neyin dışarıdan yapılabileceği hakkında bazı temel sorular soracağız.” diye sözlerini tamamladı.

NEXTT hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK