Ana sayfa Dünyada Havacılık IATA ve DSNA, Fransız Hava Sahasını İyileştirmeyi Amaçlıyor

IATA ve DSNA, Fransız Hava Sahasını İyileştirmeyi Amaçlıyor

Yolcu trafiğinin artması beklendiği için yeni stratejiler geliştirilecek.

IATA, Fransa hava sahasını iyileştirmek ve hava trafiği yönetimini modernleştirmek için Fransız hava trafik servisi sağlayıcısı DSNA ile işbirliği yapacak.

Önümüzdeki yirmi yılda, Fransa’da yolcu talebinin %58 artması bekleniyor ve böylelikle 2035 yılında 68 milyon daha fazla yolculuk yapılacağı tahmin ediliyor.

IATA ve DSNA, güvenlik sağlamak, maliyetleri düşürmek ve karbon emisyonlarını azaltmak için bu talebi karşılayacak bir Fransız Hava Trafik Yönetimi (HTY) stratejisi geliştiriyor.

Hava Trafik Yönetimi stratejisi, gelişmekte olan bir havacılık piyasasına sağlayabileceği yararları Fransa’ya da sağlayacak.

Hava taşımacılığı şu anda Fransa’da, GSYİH’ya 106 milyar Euro, yani 1.2 milyon iş olanağı sağlamaktadır. 2035’te tam olarak optimize edilmiş bir hava sahası sistemi ile, yıllık GSYİH’ya ek 33 milyar Euro (39 milyar $) ve her yıl 105.000 ekstra iş imkanı sağlayabilir.

IATA Genel Müdürü ve CEO’su Alexandre de Juniac, ortaklığın DSNA ve müşteri havayolları arasındaki ilişkide “önemli bir an” olduğunu ve Avrupa’nın gökyüzünün nasıl yönetildiğine dair bir değişikliğe yol açabileceğini söyledi.

“DSNA; havayollarını hava trafiği ,hizmetinin stratejisine yöneltmek için gerçek bir bakış açısı gösterdi” dedi.

“Fransız hava trafik yönetim stratejisinin sadece Fransa için bir başarı olmasına izin vermeyip, diğer Avrupa hava trafik servisi sağlayıcıları için de bir model oluşturmak için DSNA ile çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” diye sözlerin ekledi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK