Ana sayfa Havayolları United, Mürettebat Sorunlarını Çözmek Için 767 Filosunu Tekrar Kurdu

United, Mürettebat Sorunlarını Çözmek Için 767 Filosunu Tekrar Kurdu

United Airlines, uçuş görevlileriyle devam eden sorunları çözmek için Boeing 767-400ER uçak filosunu Ekim ayından itibaren Newark Liberty International havalimanı merkezinde görevlendirecek.

FlightGlobal programlarının gösterdiğine göre Chicago merkezli taşıyıcı, 16 adet 767-400ER’lerini öncelikle Newark ve Washington Dulles Uluslararası havaalanı merkezlerinden işletecek.

Hava yolu Uçuş Operasyonlarından Sorumlu Yardımcı Başkan John Slater, 10 Ağustos’da uçuş görevlilerine gönderilen bir mektupta Newark’a geçişle United’ın kış tarifesinde 29 Ekim’de başlayacak olan Washington Dulles’dan kalkacak seferlerinde 767-300ER’leri kullanacağını söyledi.

Ayrıca Continental Airlines’dan kalan eski kabin ekiplerinin Newark’taki 767-400ER’lerde çalışacağını ve United Airlines ekiplerinin Washington Dulles’taki 767-300ER’lerde çalışacaklarını söylüyor.

Slater, “Bu ek uçuş, uçuş pozisyonları eklerken yedekte kalmış kıdemli uçuş görevlilerini azaltmaya yardımcı olabileceğimiz anlamına geliyor” diyor. “Programlamayı yapmak için en uygun maliyetli yol bu değilse de, yapılması gereken doğru şey bu” dedi.

United, 2010 yılında Continental ile birleşmesinden bu yana uçuş görevlisi kıdemi sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Gruplar, Ağustos 2016’da ortak bir sözleşme onaylanıncaya kadar gruplar ayrı çalışmıştı.

United, Ekim 2018’de yeni bir mürettebat yönetim sistemi yürürlüğe girene kadar eski Continental Micronesia uçuş görevlilerini içeren grupları tam olarak entegre edemiyor.

Slater, 767 filosu vardiyasının yanı sıra United’ın diğer merkezlerinden bazılarında mürettebat ekibinin personel sayısını hafifletmeyi hedeflediğini söylüyor.

Programlar, Washington Dulles’tan 242 koltuklu 767-400ER’den daha küçük 214 koltuklu 767-300ER’ye taşınmasına rağmen, dördüncü çeyrekte havalimanındaki koltuk kapasitesi %0,3 artacak. Bu büyük ölçüde, önceden duyurulan planın Boeing 787’yi Houston Intercontinental’den Dulles’a kış tarifesinde taşımaya yönlendirmesi ile sağlanıyor.

Programa göre, havayolu 767 koltuk kapasitesini % 18,1 oranında azaltacak, ancak 787 koltuk kapasitesini yaklaşık dört kat arttıracaktır.

Listeler, Newark’taki dördüncü çeyrekte 767 koltuk sayısının % 3,1, genel koltuk kapasitesinin ise % 5,1 artacağını açıkladı.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK