Ana sayfa Güncel Honda Aircraft Company HondaJet ile İnovasyon Ödülü Aldı

Honda Aircraft Company HondaJet ile İnovasyon Ödülü Aldı

Kara ve deniz endüstrisi dışında Honda Aircraft Company adı altında havacılık endüstrisine yönelik çözümler de üreten Honda, HondaJet ile inovasyon ödülü aldı.

Ödül dünyanın en önemli havacılık etkinliği olan 2017 EAA AirVenture Oshkosh’un açılışında duyuruldu ve Honda Aircraft Company Başkan ve CEO’su Michimasa Fujino’ya takdim edildi.

Dünyanın en çok okunan ve en saygın havacılık dergisi olan Flying Magazine, devrim niteliğindeki tasarım ve ileri teknolojileri ile HondaJet’e “Flying Innovation Award-Uçan Yenilik Ödülü” verdi. Ödül havacılık sektörünün en önemli buluşma noktalarından biri olan 2017 EAA AirVenture Oshkosh’un açılışında açıklandı ve Honda Aircraft Company Başkan ve CEO’su Michimasa Fujino’ya takdim edildi.

Ödülü değerlendiren Honda Aircraft Company Başkan ve CEO’su Michimasa Fujino: “Honda Aircraft Company adına bu prestijli ödülü almaktan dolayı onur ve gurur duyuyorum. HondaJet’in yenilikçi tasarımı ve ileri teknolojileri havacılık sektörünün önde gelen ve prestijli yayınları tarafından böylesine önemli bir ödüllerle onurlandırılması gurur verici.” dedi.

Ödül töreninde konuşan Flying Magazine Yazı İşleri Müdürü Stephen Pope: “HondaJet bünyesinde barındırdığı inovasyonlarla yoğun bir çalışmayla neler yapılabileceğini en iyi şekilde gözler önüne seriyor. Honda Aircraft Company, sadece geliştirmiş ve üretmiş olduğu uçakla değil, aynı zamanda üretim tesisleriyle de muhteşem bir iş çıkardı. Bence bu inanılmaz bir başarı hikayesi.” şeklinde değerlendirdi.

Flying Innovation Award-Uçan Yenilik Ödülü bir önceki yılın en önemli havacılık yeniliğini belirlemek için yaratıldı. Altı farklı aday arasından seçilen HondaJet geçen sene de 2016 Flying Magazine Editörlerinin Seçimi olarak ödüllendirilmişti.

HondaJet Hakkında

HondaJet sınıfının en hızlı, en yüksek irtifada uçabilen, en sessiz ve en yüksek yakıt verimliliğine sahip jeti. HondaJet, kanat üstü motor yerleşimi (Over-The-Wing Engine Mount – OTWEM) de dahil birçok önemli teknolojik inovasyonu bünyesinde barındırıyor. Aerodinamik sürtünmeyi azaltan bu yapı performansı arttırırken yakıt verimliliğine de katkı sağlıyor. Yine OTWEM tasarım kabin içi gürültü seviyesini azaltıyor, zemin gürültüsünü minimize ediyor, bu sınıftaki en geniş kabin ile büyük bagaj kapasitesini mümkün kılıyor ve ayrıca tam donanımlı bir tuvalete imkan tanıyor. İki adet GE Honda HF120 jet motorunun görev yaptığı HondaJet hafif iş jetlerinde kullanılan en sofistike pilot kabini ile donatılmış durumda. Honda tarafından kişiselleştirilen Garmin® G3000 ile donatılan HondaJet, Honda’nın ilk ticari uçağı olup markanın üstün performans, verimlilik, kalite ve değer imajına katkı sağlayacak.

BİR CEVAP BIRAK