Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve Norveç, Hava Yolunun İlk 737 MAX 8’ini Kutladı

Boeing ve Norveç, Hava Yolunun İlk 737 MAX 8’ini Kutladı

Norveç Hava Yolları, 737 MAX’ın teslimatını alan ilk Avrupalı ​​taşıyıcı oldu.

Boeing (NYSE: BA) ve Norveç bugün hava yolu şirketinin ilk iki 737 MAX 8’inin teslimatını kutladı. 737 MAX’ın teslimatını alan ilk Avrupalı taşıyıcı Norveç hava yolları, uçakları Kuzey Avrupa ile Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu kıyısı arasındaki transatlantik uçuşlarında konuşlandıracak.

Norveç Hava Yolları Genel Müdürü Bjørn Kjos, “Boeing 737 MAX’imizin teslimatını sabırsızlıkla bekliyorduk ve bugün filomuza katılmasından dolayı çok mutluyuz” dedi. “Bu yeni uçakları kullanan ilk Avrupa havayolu şirketiyiz. Bu uçak bize yeni, hizmet vermediğimiz güzergahları açmamıza ve hem Amerikalılar’a hem Avrupalılar’a daha ucuza transatlantik uçuş ücretleri sunuyor. Aynı zamanda hem yakıt tüketimini hem de karbon dioksit emisyonlarını düşürürken yolcularımıza daha sessiz bir uçuş deneyimi sunuyor.”

Norveç Hava Yolları, dünyanın altıncı en düşük maliyetli havayolu şirketidir ve Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu, Tayland, Karayipler ve ABD’deki 150’den fazla varış noktasına 500’den fazla güzergaha uçuş düzenlemektedir. Şu an 100’den fazla Yeni Nesil 737-800’ün ve bir düzine 787-8 ve 787-9 Dreamliner’ın filosunu işletiyor. Oslo merkezli bu taşıyıcı ayrıca 108 adet 737 MAX 8 ve 19 adet 787-9 için tamamlanmamış siparişler verdi.

Boeing Ticari Uçaklar Başkan ve CEO’su Kevin McAllister, “737 MAX 8, Norveç filosuna önemli bir katkı, hava yolunun düşük maliyetli, uzun mesafe seyahatli inanılmaz büyüme hikayesinde bir sonraki bölüme başlamasına imkân veriyor” dedi. “Norveç Hava Yolları gibi yenilikçi bir markanın 737 MAX’ı uçuran ilk Avrupalı ​​taşıyıcı olması büyük bir onur ve bu uçağın devam eden başarısında önemli bir rol oynayacağı konusunda eminiz.”

737 MAX ailesi, müşterilere daha düşük koltuk maliyetleri ve tek koridor pazarında yeni varış noktaları açacak geniş menzili ile olağanüstü bir performans, esneklik ve verimlilik sunmak üzere tasarlandı.

737 MAX, tek koridorlu pazarda en yüksek verimi, güvenilirliği ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorları, Gelişmiş Teknoloji kanatları, Boeing Sky İç Mekan, geniş uçuş güvertesi ekranları ve diğer yenilikleri içeriyor.

Ayrıca 737 MAX Boeing tarihinde en hızlı satan uçak.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK