Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing Ekibi, KC-46 Tanker Elektromanyetik Testini Tamamladı

Boeing Ekibi, KC-46 Tanker Elektromanyetik Testini Tamamladı

ABD Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Donanma Havacılık Sistemleri Komutanlığı temsilcileri de dahil olmak üzere bir Boeing takımı kısa süre önce KC-46 tanker elektromanyetik testlerini tamamladı.

Bu test, uçağın radarların, radyo kulelerinin ve görev koşulları altında bulunan diğer sistemlerin ürettiği elektromanyetik alanlar yoluyla güvenli bir şekilde çalışabilme becerisini değerlendiriyor.

Boeing KC-46 Başkan Yardımcısı ve Program Yöneticisi Mike Gibbons, “KC-46 tankeri, uçaklar için tasarlanmış çeşitli sertleştirme ve koruma teknolojileri ile korunuyor” dedi. “Bu başarılı çaba, programdaki en önemli risklerden birini emekliye ayırıyor.”

Test, Donanma Hava İstasyonu Patuxent River, Md. üzerinde yapıldı.

Test sırasında, Patuxent Nehrinde, programın ikinci en düşük oranlı ilk üretim KC-46, uçağın üzerinde bulunan büyük bir bobin / transformatörden darbeler aldı. Dış mekan simülasyonu, KC-46’nın uçarken elektromanyetik darbe (EMP) korumasını test etmek ve değerlendirmek üzere tasarlandı.

KC-46A, uluslararası havadan yakıt ikmali işlemleriyle uyumlu tüm müttefik ve koalisyon askeri uçaklarına yakıt ikmali yapmak üzere tasarlanmış ve yolcu, yük ve hastaları taşıyabilecek çok düzeyli bir tanker.

Boeing, KC-46 uçaklarını Everett, Wash. Tesisinde bir araya getiriyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK