Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing Teslimatları Verimliliği Artırıyor, Atık Ve Emisyonu Azaltıyor

Boeing Teslimatları Verimliliği Artırıyor, Atık Ve Emisyonu Azaltıyor

Boeing teslimatları yakıt verimliliği, düşük emisyon ve atık sağlıyor.

Boeing, Brezilya merkezli Embrae ile işbirliğiyle umut verici çevreci teknolojiler geliştiriyor. Yakıt tüketimini ve emisyonlarını %25 oranında ve çöp sahasına gönderilen katı atıkları neredeyse %20 oranında azaltacak yeni jet yolcu uçakları üretiyor ve teslim ediyor.

Boeing’in çevre performansındaki bu ve diğer iyileştirmeler, şirketin bugün yayınlanan 2017 Çevre Raporu’nda vurgulanmıştır.

Çevre, Sağlık ve Güvenlik Başkan Yardımcısı Ursula English, “Yenilik ve çevre performansı konusundaki sarsılmaz taahhüdümüz ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve operasyonlarımıza yansıyor” dedi. “Bugün Dünya Çevre Günü’nde yaptığımız ilerlemeyi kabul ediyoruz ve sürdürülebilir bir geleceğe doğru ilerlediğimizde çıtayı yükseltmeyi dört gözle bekliyoruz.”

2017 Çevre Raporu’nun en önemli noktaları şunlar:

-Boeing operasyonları, 2016 yılında sera gazı emisyonlarını, katı atığı, düzenli depolama alanını, su alımını ve tehlikeli atık üretimini azalttı. Beş üretim tesisi, çöp sahasına hiç atık yollamıyor.

-EkoDemonstrator programının 2016 test yatağı, bir Embraer E170 bölgesel jetiydi ve başka bir uçak üreticisi ile ilk kez böyle bir işbirliğine imza attı. Genel olarak program, yakıt kullanımını, emisyon ve gürültüyü azaltmada vaat edilen 60 yeni teknolojiyi test etti.

-Mayıs ayında hizmete giren yeni 737 MAX, orijinal Next-Generation 737’den yüzde 20 daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor ve günümüzün tek koridorlu uçaklarına göre yüzde 40 daha az gürültü seviyesine sahip.

-Bu yılın başlarında uçuş testine başlayan yeni 787-10, yerine geldiği uçaklardan yaklaşık %25 daha fazla yakıt tasarrufu sağlayacak.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK