Ana sayfa Dünyada Havacılık Amazon’dan Dronlar İçin Teslimat Kovanı

Amazon’dan Dronlar İçin Teslimat Kovanı

A new spate of patent applications from Amazon showcases a futuristic, hive-like drone-delivery tower fed by 18-wheelers and filled with robots. The patent bids also reveal the company’s possible solutions to two major drone problems: noise, and the possibility the aircraft could fall out of the sky. (U.S. Patent Office)

Amazon, insansız hava araçları için çok katlı yükleme merkezlerinin patentini almayı planlıyor.

Amazon, gelecekte dronların sipariş ettiğiniz ürünleri bahçenize bıraktığı gerçekliğe doğru yeni adımını attı: “insansız hava araçları için çok katlı yükleme merkezi”nin patenti için Amerika Patent ve Ticari Marka Ofisine 22 Haziran’da başvuruda bulundu.

Patentte yer alan açıklamaya göre; çok katlı yükleme merkezi insansız araçların kalkışına ve inişine, özellikle nüfus bakımından yoğun şehir bölgelerde, imkan tanıyacak şekilde tasarlandı. Geleneksel yükleme merkezlerinden farklı olarak, çok katlı yükleme merkezleri konumlandırıldıkları bölgelerin kurallarına göre farklı seviyeler ve kısımlar içerebilir. Ayrıca yükleme merkezleri bir veya daha fazla sayıda İHA’nın inişi ve yüklenmesi için bölümlere sahip olabilecekken bu şekilde ürünleri kolaylıkla müşterilere teslim edebilir.

Amazon yükleme merkezinin patenti için erken davranıyor, online alışveriş devi teslimat için lojistik üzerine çalışıyor olsa da, batarya teknolojisi ve dronların aynı anda karmaşık hareketlerini düzenlemek için beklemek zorunda. Amazon’un ek olarak FAA ve yerel hükümetler ile de dron teslimatı sorununu halletmesi gerekiyor.

Amazon Drone Hive

Geçtiğimiz ay içinde yerel ve eyalet hükümetlerinin drone kullanımını 200 feet’in altında gerçekleşmesini isteyen Dron Yenilik Yasası ve Dron Federalizm Yasası dron teslimat konseptine engel teşkil ettiği görüldü.

Durum ne olursa olsun, Amazon bu büyüyen sektörü ilerletmek için kesinlikle rol oynamaktadır ve oynayacaktır.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

 

BİR CEVAP BIRAK