Ana sayfa Dünyada Havacılık IATA, Rusya’da CASS sistemi uyguluyor

IATA, Rusya’da CASS sistemi uyguluyor

Sistem, hava yolu şirketleri ve nakliye şirketleri arasındaki hesapların sonuçlandırılmasını kolaylaştırıyor.

Rusya’da hava yolu şirketleri ve nakliye şirketleri arasındaki hesapların faturalandırılmasını ve sonuçlandırılmasını basitleştiren bir sistem, Rus Bankası VTB ve Aeroflot’un ortaklığıyla IATA tarafından başarıyla uygulandı.

IATA’nın Kargo Hesapları Faturalandırma Sistemleri (CASS), gelişmiş, global ve web tabanlı bir e-faturalandırma çözümü olan CASSlink aracılığıyla çalışıyor. CASS, 2016 yılı sonunda 93 bölgede hava yolları, genel satış ve servis acenteleri (GSSA) ve nakliye şirketleri için faaliyet gösterdi.

Bir sonraki adım, elektronik Hava Yolu Taşıma Senedi(e-AWB) kullanarak hava yolu kargo işlemlerinde eski kağıda dayalı süreçleri kaldırmaktır.

Zamanında sonuçlandırılan hesap oranı %99.999 ve toplam 26.4 milyor dolarlık hesap kapatıldı.

CASS, Rus hava yollarının ve nakliye şirketlerinin bugünün teknolojisinden ve yenilikçi standartlarından tam olarak yararlanmaları için önemli bir adım.

Bir sonraki adım, elektronik Hava Yolu Taşıma Senedi(e-AWB) kullanarak hava yolu kargo işlemlerinde eski kağıda dayalı süreçleri kaldırmaktır.

Bu, yakın zamanda Rusya Devlet Duması tarafından onaylanan ve Başkan Putin tarafından imzalanan, 1999 Montreal Konvansiyonunun (MC99) onaylanmasına izin veren mevzuata dayanarak mümkün oluyor.

MC99, havayolu sorumluluğunu ve e-hava irsaliyesi, e-navlun gibi endüstri için önceden gerekli olan e-kargo girişimlerini kapsayan uluslararası antlaşma rejimlerini modernize ediyor ve birleştiriyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK