Ana sayfa Dünyada Havacılık Boeing ve Silk Way 10 Adetlik 737 MAX 8 Siparişini Duyurdu

Boeing ve Silk Way 10 Adetlik 737 MAX 8 Siparişini Duyurdu

Boeing [NYSE: BA] ve Silk Way bugün 10 adetlik 737 MAX 8 uçağı siparişini duyurdu. Geçerli liste fiyatlarında 1,1 milyar dolar değerindeki sipariş, daha önce Boeing Siparişleri ve Dağıtımları web sitesinde kimliği belirsiz bir müşteriye atfedilmişti.

Silk Way Şirketler Grubu başkanı Zaur Akhundov, “Silk Way’nin başarısı ve karlılığı, filosuna ve hizmetlerine yatırım yapmanın, bölgesel ve uluslararası alanda büyümenin doğrudan bir sonucudur. 10 adet yeni Boeing 737 MAX 8 uçağıyla desteklenen büyüme oranımızın sürdürüleceğinden eminim.”

Boeing Ticari Uçaklar Orta Doğu, Türkiye, Rusya ve Orta Asya Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Marty Bentrott, “Bu uçak siparişiyle Silk Way ile ortaklığımızı genişletmekten dolayı çok mutluyuz” diyerek şöyle devam etti: “Silk Way ile ortaklığımıza değer veriyoruz ve Boeing ürünlerine olan güvenlerinden dolayı minnettarız. ”

Azerbaycan merkezli Silk Way Group, yolcu ve kargo havayolları da dahil olmak havacılık sektöründe ve ilgili hizmet alanlarında çalışan 23 şirketi kapsamaktadır. Havayolu, şu anda iki 767-300 Freight, üç 747-400 Freight ve üç 747-8 Freighter olmak üzere yedi Boeing uçağını işletiyor.

737 MAX ailesi, tek koltuk pazarında yeni hedefler açacak düşük koltuk maliyetleri ve sunduğu koltuk aralığı ile müsterilerine sıradışı performans, esneklik ve verimlilik sunmak üzere tasarlandı. Çalışmalar ve müşteri tartışmaları aileyi daha da büyütmeye devam ederken, MAX 8 ve 9 2019’da daha küçük MAX 7 ve daha yüksek kapasiteli MAX 200 tarafından takip edilecek.

737 MAX, tek koridorlu pazarda en yüksek verimlilik, güvenilirlik ve yolcu konforunu sunmak için CFM International LEAP-1B motorlarının, Gelişmiş Teknoloji kanatlarının ve diğer iyileştirmelerin son teknolojisini içeriyor.

737 MAX, bugüne kadar dünya çapında 86 müşteriden 3.700’ün üzerinde sipariş alarak Boeing’in en hızlı satan uçağı oldu.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK