Ana sayfa Dünyada Havacılık Asiana Airlines, İlk A350 XWB Teslimatını Aldı

Asiana Airlines, İlk A350 XWB Teslimatını Aldı

Güney Kore’nin Asiana Hava Yolları, ilk A350-900’ünü teslim alarak dünyanın ilk ve en etkin iki motorlu geniş çaplı uçağını işleten 12. havayolu oldu.

Asiana’nın A350-900’ü, tamamen düz yataklara dönüştürülebilen Business Smartium’da 28, Ekonomi Smartium’da 36 ve ana kabinde 247 olmak üzere toplam 311 koltukla yapılandırıldı.

Asiana toplam 30 adet A350 siparişi verdi ve başlangıçta uçakları Asya’daki uçuşlarda kullanacak. Hava yolu, uçakları 2017’nin dördüncü çeyreğinden itibaren Seul’den Londra ve San Francisco’ya başta olmak üzere Avrupa ve Amerika gibi uzun menzilli uçuşlarda da kullanmaya başlayacak.

A350 XWB, en yeni aerodinamik tasarımı, karbon fiber gövde ve kanatları ve yakıt tasarruflu yeni Rolls-Royce motorları içermekte. Bu son teknolojiler birlikte, yakıt kullanımı ve emisyonunda yüzde 25’lik bir azalma ve önemli ölçüde daha düşük bakım maliyetleri ile rakipsiz düzeyde operasyonel verimlilik anlamına geliyor. Kabin içi ferahlık, sessizlik ve güzel iç mekan, tüm yolcuların uçuş deneyimi açısından yeni standartlar belirleyen üstün konfor ve refah seviyelerine katkıda bulunuyor.

Bugüne kadar Airbus, dünyadaki 44 müşteriden A350 XWB’ye toplam 821 sipariş aldı ve şimdiye kadarki en başarılı geniş çaplı uçaklardan biri haline getirdi.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK