Ana sayfa Güncel Qatar Airways’ten Elektronik Cihaz Yasağına Çözüm

Qatar Airways’ten Elektronik Cihaz Yasağına Çözüm

Katar Hava Yolları, uçuş kabinlerindeki elektronik cihaz yasağı için Business Class ABD yolcularına ödünç dizüstü bilgisayar verecek.

Katar Hava Yolları’nın, gelecek hafta itibarıyla ABD’ye gidecek yolcuları için uçakta dizüstü bilgisayar bulundurma hizmeti uygulamaya koyacağı bildirildi. Firmadan yapılan açıklamaya göre, ABD’nin belli ülke ve havayolları şirketlerinin seyahatlerinde uygulamaya başladığı elektronik cihaz kısıtlamasına karşı ABD yolcularına uçuş sırasında çalışmalarını sürdürebilmesi amacıyla “ödünç dizüstü bilgisayar” verecek.

Yolcular uçağa bindikten sonra cihazları teslim alacak ve çalışmalarını taşınabilir belleklere yükleyebilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Katar Hava Yolları Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ekber el-Bakir, seyahat sırasında çalışmalarının aksamaması için gelecek haftadan itibaren ABD’ye giden tüm “Business Class” yolcuları için dizüstü bilgisayar temin edileceğini aktardı.

ABD, 8 ülkedeki 10 havalimanından yapılan direkt uçuşlarda boyutu cep telefonundan büyük elektronik cihazların kabin içine alınmasını yasaklayan bir uygulama başlatmıştı.

Kahire, Amman, Kuveyt, Kazablanka, Doha, Riyad, Cidde, Abu Dabi, Dubai ve İstanbul’dan kalkan doğrudan uçaklara uygulanan yasaktan günde yaklaşık 50 seferin etkilendiği belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK