Ana sayfa Dünyada Havacılık Mitsubishi Yeni MRJ Yolcu Uçağının Üretim Planını Tamamlayamadı

Mitsubishi Yeni MRJ Yolcu Uçağının Üretim Planını Tamamlayamadı

Mitsubishi Aircraft Corporation, tasarım değişikliği gerçekleştirip uçakların 2020’ye teslimini erteledikten sonra, MRJ yolcu uçağının üretim programını henüz tamamlayamadığını vurguladı.

Japon gazetesi Yomiuri Shimbun, programa katılan tedarikçilere 2020’deki teslim miktarının ayda planlanan 10 uçaktan ayda yalnızca bir uçağa indirildiğini bildirdiklerini belirtti.

Ayrıca, 2018 yılında hiçbir uçağın üretimi planlanmıyor ve 2019 yılında üretimin başlayıp başlamayacağı belli değil, hedeflenen aylık 10 uçak teslimatına ne zaman ulaşılacağı konusunda da hiçbir fikir yok.

Mitsubishi, rapor için “bize dayanmıyor” demesine rağmen, Ocak ayında planlanan teslimat gecikmesinin birkaç elektronik ekipman ve kablolardaki tasarım değişiklikleri sebebiyle olduğunu kabul etti.

Sonuç olarak, şirket üretilen uçak sayısının aşamalı olarak artacağını söylüyor.

“Üretim hızı ayda 10 uçağa çıkacak, ancak şu an için üretim planımızı, tasarım değişikliklerimizi yansıtacak şekilde gözden geçiriyoruz” diye ekliyor.

“Müşterinin ihtiyacına ve pazar talebine yanıt vermek için revize ettiğimiz programımızı ilerledikçe ayarlayıp açıklayacağız.”

Flight Fleets Analyzer, 233 MRJ’nin 174’ten daha fazla seçenek ile sipariş edildiğini gösteriyor. Dört uçağın şu anda sertifikalandırılmadı yapılıyor, ancak üretici firma tasarımı yeniledikçe bu süre daha da uzayacak.

23 Ocakta açıklanan gecikme yedi yılı geride bırakan programın beşinci gecikmesi oldu.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK