Ana sayfa Güncel İstanbul’da Bir Binanın Bodrum Katında Hurda Uçak Bulundu !

İstanbul’da Bir Binanın Bodrum Katında Hurda Uçak Bulundu !

Nasıl ve ne zaman bırakıldığı belirlenemeyen 2 kişilik hurda uçak İstanbul Avcılar’da bir binanın bodrum katında bulundu.

Ambarlı Mahallesinde kullanılmayan boş bir binanın bodrum katını kiralamak isteyenler sahibini aradı. Ancak sahibine ulaşılamadı. Burayı depo olarak kullanmak isteyenler kapısı iple bağlı, zaman zaman evsizlerin kaldığı bodrum katına baktıklarında içeride iki kişilik, ultralight yani hafif uçak sınıfında, tek motorlu bir uçağın gövdesi ile kanatları olduğunu görünce şaşırdı.

Binanın bodrumunda sahipsiz uçak parçaları olduğuna kimse inanmazken, bölgede işyeri bulunan Doğan Bağci da komşu binaya gitti.

Bağci, “Yıllardır buradayım. Bu uçak parçalarının buraya girmesi imkansız. Kapı genişliği buna uygun değil. Bu uçağın gövde ve kanatları buraya nasıl gelmiş, neden getirilmiş anlamak mümkün değil. Buna kimseyi de inandıramıyoruz” dedi.

Bodrum kat ve aynı binadaki işyeri sahibinin 15 yıldan bu yana ortalıkta görünmediği, kimse tarafından da tanınmadığı ifade edildi.

İKİ KANADI, GÖVDESİ VAR, MOTORU SÖKÜLMÜŞ

İki kişilik Kitfox tipi olduğu belirtilen uçağın sadece arka küçük tekerleğinin ve bazı küçük parçalarının bulunduğu, motor ile ön tekerlerinin söküldüğü belirlendi.

Uçağın, ya parçaları birleştirilerek burada yapıldığı veya hurdaya ayrıldıktan sonra meraklısı tarafından alınarak binanın bodrum katına getirildiği sanılıyor.

BİR CEVAP BIRAK