Ana sayfa Dünyada Havacılık Hava Yolları Taze Fikirler İçin Endüstrinin Dışına Bakmalıdır

Hava Yolları Taze Fikirler İçin Endüstrinin Dışına Bakmalıdır

IATA ve Airlines International’ın ev sahipliğinde düzenlenen web seminerinde yolcu deneyimindeki iyileştirmeler görüşüldü.

Havayolları, yolcular için hizmetlerin nasıl geliştirileceği konusunda endüstrinin dışına bakmaya çağırıldı.

British Airways’deki Brands’ın eski Başkanı olan Hamish Taylor, havacılık liderlerinin karşılaştığı güçlükleri tartıştı.

Kendi endüstrinizin dışına bakmalısınız yoksa tek yapacağınız insanların çoktan yaptığını kopyalamak olacaktır

Hamish Taylor, “Müşterinin kafasına girmeli, onların etrafındaki duygularını ve temel hizmetlerini anlamalıyız.” dedi.

“Kendi endüstrinizin dışına bakmalısınız yoksa tek yapacağınız insanların çoktan yaptığını kopyalamak olacaktır.”

“British Airways’de uçaklara yatak koymak istediğimizde uçakların iç mekanlarını tasarlayan normal insanlara gittik ve bir çözüm bulamadık – bunun yerine yatların iç mekanlarını tasarlayan kişilere gittik.”

“Bütün kısıtlamaları düşünmemişlerdi, sadece küçük bir alandaki lüksü düşünüyorlardı ve ‘hadi oynayalım’ diye düşünüyorlardı.”

“Heathrow Havaalanı kuyruk için tam bir felaketti. Bunu geliştirmek için nereye gidebilirsin? Disney’e gittik.”

“Kuyruk konusunda bilgililer. Sırayı daraltarak daha hızlı hareket ettirmek ve beklentileri yönetmek gibi bize çok şey öğretti. Tahmini 25 dakikalık bir bekleme süresiyse, insanlara 30 olduğunu söylesinler, öne geldiklerinde heyecanlı olurlar “dedi.

Geniş kapsamlı web seminerinde TEK Sipariş (ONE Order) sisteminin pek çok yararı da vurgulandı.

BİR Sipariş, çoklu belge karışıklığını kaldıracak

IATA’daki Dönüşüm, Mali ve Dağıtım Hizmetleri Direktörü Eric Leopold “havayoluna özgü” süreçlerden uzaklaşmanın önemini tartıştı. Yetkili, daha kapsamlı bir perakende yaklaşımı uygulanmasının daha fazla basitliğe izin vereceğini söyledi.

“Müşterilerin rezervasyon yaptıklarında almış oldukları çeşitli belgelerde hala çok fazla karışıklık olduğunu tespit ettik” dedi.

“Değişiklik yapmaları gerektiğinde ise işler daha da karmaşıklaşıyor.”

“BİR Sipariş, birden fazla belgenin karışmasını ortadan kaldıracaktır. Örneğin, Amazon’da bir şeyler satın aldığınızda, sadece sipariş verirsiniz ve her şey orada. Bu gerçekten BİR Sipariş kavramı. ”

NIIT Technologies Seyahat ve Ulaştırma Uygulama Sorumlusu Naresh Khurana, hava yollarının yolcu deneyimini iyileştirmek için teknolojiyi bir araç olarak benimsediğini de sözlerine ekledi.

Oyun, artık kişiselleştirmeyle ilgili

Dijital yenilikler konusunda havayollarının iki seçeneğinin olduğunu belirtti: arkanıza yaslanıp seyretmek veya öncülük etmek.

“Yolcular her şeyi parmak uçlarında istiyor” dedi.

“Müşteriler, stressiz bir seyahat deneyimi sağlandığı sürece ödemeye hazır.”

“Oyun şu anda kişiselleştirme ile ilgili, müşteriyi kendine özgü hissettirmeliyiz. Artık genel bir davranış pek uygun değil.”

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK