Ana sayfa Güncel Erkekler Son Dakika Kadınlar Erken Uçak Bileti Alıyor !

Erkekler Son Dakika Kadınlar Erken Uçak Bileti Alıyor !

Uçak bileti satış sitesi Enuygun.com’un verilerine göre, kadınlar biletlerini daha erken satın alırken, erkekler son dakikayı tercih ediyor.

Enuygun.com Seyahat Analisti Murat Ekinay’ın siteden alınan biletlerle ilgili verdiği bilgilere göre Enuygun.com üzerinden alınan biletlerde yurt içinde en fazla üç büyük şehre (İstanbul, Ankara ve İzmir), yurt dışında ise Düsseldorf, Bakü ve Amsterdam’a uçuluyor. Kadınlar genellikle biletlerini daha erken satın alırken, erkekler son dakikayı bekliyor.

Ekinay’ın açıklamasına göre siteden 2016 yılında vergiler ve hizmet bedeli hariç 1 TL’ye bile bulunan bilet var.

Ekinay, ”Enuygun.com’dan geçtiğimiz yıl içinde bulunan en ucuz uçak biletinin fiyatı, vergi ve hizmet bedeli hariç 1 TL oldu. Tabii bu çok özel bir kampanya fiyatıydı, ama yine de bu bile havayolu ulaşımının karayolundan bile çok daha cazip koşullar sunabildiğini gösteriyor. Özellikle yurt içi biletler artık çok uygun fiyatlı, ancak havayolu kampanyalarıyla yurt dışına da uygun fiyata bilet bulmak mümkün” diye konuştu.

Peşin ve taksitli bilet satışlarıyla ilgili de bilgi veren Ekinay, ”Enuygun.com’da biletler çoğunlukla peşin olarak satın alınıyor, ancak 9’a kadar taksit olanağı sunduğumuz için taksitli satışlara olan ilgi de giderek artıyor” dedi.

Kadınlar erkenci, erkekler son dakikacı

Kadınlar ve erkeklerin uçak bileti satın alma alışkanlıkları da farklı. Kadınlar genel olarak biletlerini birkaç hafta veya ay öncesinden alıyor. Buna karşılık erkekler bilet alırken işi son dakikaya bırakıyor. Erkek yolcuların biletlerini genellikle uçuştan bir veya birkaç gün öncesinde aldıkları gözlemleniyor.

Yurt içinde ve dışında en çok uçulan güzergahlara baktığımızda yurt içinde İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere üç büyük şehre ve Antalya, Adana, Trabzon ve Diyarbakır gibi rotalara, yurt dışında ise genellikle iş dünyasının tercihi olan Düsseldorf, Bakü ve Amsterdam’a yoğun ilgi olduğu görülüyor. Almanya’nın bu denli ilgi görmesinin bir nedeni de burada yaşayan Türk yakınlarını ziyaret etmek isteyenlerin sayısının fazla olması.

BİR CEVAP BIRAK