Ana sayfa Havayolları ANA, Yeni A380 Filosu İçin Özel Tasarımı Açıkladı

ANA, Yeni A380 Filosu İçin Özel Tasarımı Açıkladı

6 Mart tarihinde, All Nippon Airways (ANA), A380 için özel bir tasarım ortaya çıkardı.

Tasarım, hava yolu tarafından düzenlenen açık bir yarışmada alınan 2.000’den fazla başvurudan seçildi. Kazanan tasarım havayolu şirketinin 2019 yılı başlarında teslim edilecek olan yeni A380 modelini boyayacak. ANA uçaklarını Tokyo’dan Honolulu’ya olan en popüler gündelik rotasında çalıştıracak.

Kazanan tasarım, Hawaii’de bol şans ve refahın sembolü olan Hawai’in yeşil deniz kaplumbağasını içeren renkli bir tasarım.

Japonya ve Hawai arasında yapılan uçuşlar oldukça rekabetçi bir pazarı temsil etmektedir. Hava yolu şirketleri sürekli yükselen yük faktörlerinden yararlanırken her yıl 1.5 milyondan fazla japon Hawaii’ye seyahat ediyor. ANA, popüler A380’in piyasaya sürülmesi ile bu kârlı piyasadaki payını önemli ölçüde artırmaya çalışacaktır.

ANA’nın ana şirketi olan ANA Holdings, Ocak 2016’da üç A380 için sipariş vermiş ve daha düşük maliyetle daha fazla yolcu, daha verimli ve daha konforlu türünde uçak işleten ilk Japon havayolu haline gelecektir.

ANA, tehlike altındaki bir tür olarak Uluslararası Doğa Koruma Birliği (IUCN) tarafından listelenen yeşil deniz kaplumbağasını korumak için Hawaii’de gelecekte bir dizi faaliyet planlıyor.

Yeşil deniz kaplumbağası Hawaii’de “Honu” olarak bilinir ve ANA, A380 filosu için “Flying Honu” ismini koyacak.

21.yüzyıl havacılık endüstrisinin zorlukları için tasarlanan A380’in benzersiz boyutu havayollarının rakipsiz düzeyde yol konforu sunarken gelir potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarına olanak tanıyor.

Airways Haber | Çeviri Ekibi

BİR CEVAP BIRAK